Aktualności
Dydaktyczne inspiracje
O dydaktycznych inspiracjach rozmawiali dziś w rudzkim magistracie uczestnicy I Rudzkiej Konferencji Dydaktycznej.
Nie czekać na ostatni moment
Zbliża się marzec, a z nim terminy zapłaty podatków i opłat lokalnych.
Most do rozbiórki
Ruda Śląska likwiduje kolejne, nieużywane od lat, mosty i wiadukty, które znajdują się w złym stanie technicznym.
Bykowina wypięknieje
O ogrodach, malarstwie i angielskim filmie dyskutować będą uczestnicy projektu "Niechaj zalśni Bykowina w barwie malin”.
Oddany dyrektor
Kolejnym bohaterem "Szkiców Śląska" jest Eduard Gustav Meier.
Dowody osobiste po nowemu
1 marca wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące dowodów osobistych. Nie ma jednak potrzeby wymiany aktualnych dokumentów.
Rudzkie smaki – sezon II
Rudzki magistrat kontynuuje konkurs „Rudzkie smaki”
Festiwal Kultury tuż tuż
XXV Rudzki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej
Mistrzostwa Śląska za nami
Dzisiaj w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci i Puchar Śląska Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.
Wodną rywalizację czas zacząć!
Po raz drugi w Rudzie Śląskiej zainaugurowane zostaną coroczne zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.
Dni Ślonski Godki [FILM]
Dni Ślonski Godki na stałe wpisały się w kalendarz lokalnych wydarzeń promujących śląskość.
Nowy gospodarz zieleni
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej będzie odpowiadać za utrzymanie rudzkich terenów zielonych.
Przerwa w dostawie ciepła odwołana
PEC informuje, że została odwołana planowana na dziś przerwa w dostawie energii cieplnej do odbiorców zasilanych z Fortum Zabrze.
Podwyżka na raty
Po pięciu latach zamrożenia wzrosną stawki czynszów za mieszkania komunalne w Rudzie Śląskiej.
Budownictwo jednorodzinne na pierwszym planie
Ruda Śląska rusza z programem wspierania jednorodzinnego budownictwa mieszkaniowego.
Zmień swoje otoczenie!
Ruszyły zapisy na polsko – ukraińsko – białoruskie warsztaty organizowane przez Pracownię Aktywności Obywatelskiej!
Ferie w mieście
Specjalną ofertę na ferie przygotowały dla dzieci miejskie placówki kulturalne, oświatowe, MOSiR, organizacje pozarządowe i Aquadrom.
Walentynkowa Ruda Śląska
Na sportowo i ekologicznie zapowiadają się tegoroczne Walentynki w Rudzie Śląskiej!
Walentynki w Aquadromie
W rudzkim parku wodnym zakochani znajdą coś dla siebie.
Ilość aktualności na stronie:



