Kir Żałobny

Projekt grantowy Śląskie NOWEFIO 2024-2026

Palec przyciskający kostkę, tekst "mikrodotacje edukacja animacja", logotyp "Śląskie NOWEFIO 2024-2026".

Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS realizują projekt grantowy Śląskie NOWEFIO 2024-2026.

5 czerwca rozpoczyna się nabór wniosków w konkursie na realizację lokalnych inicjatyw oraz na rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych. W konkursach można zdobyć grant w wysokości 6250 zł.

Nabór wniosków potrwa do 28 czerwca 2024 r.

Lokalne inicjatywy to działania w dowolnej ze sfer pożytku publicznego, realizowane na terenie województwa śląskiego.

Uprawnionymi do wnioskowania w konkursie na realizację lokalnych inicjatyw są:

  • organizacje pozarządowe (zarejestrowane w województwie śląskim, których przychody w 2023 r. nie przekroczyły 50 tys. zł),
  • grupy nieformalne (trzy pełnoletnie osoby, mieszkające w woj. śląskim) składające wniosek samodzielnie lub z patronem, tzn. z inną organizacją pozarządową; członkami grupy nieformalnej mogą być np. aktywni rodzice, seniorzy, pełnoletni uczniowie /studenci itp.

Rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych może dotyczyć np. zakupu sprzętu związanego z obszarem działań organizacji, adaptacji lokalu, który organizacja wykorzystuje do swojej działalności czy podniesienia kwalifikacji pracowników i wolontariuszy.

Uprawnionymi do wnioskowania w konkursie na rozwój instytucjonalny są organizacje pozarządowe zarejestrowane w województwie śląskim, których przychody w 2023 r. nie przekroczyły 50 tys. zł.

Wkrótce rozpocznie się cykl spotkań (stacjonarnych oraz online) , podczas których udzielane będą informacje o warunkach udziału w konkursach oraz realizacji projektów.

Harmonogram spotkań publikowany jest zamieszczany na portalu Facebook oraz stronie internetowej projektu.

Kontakt:

  • Bielskie Centrum Przedsiębiorczości tel. 699 713 353, 699 713 283, fio@bcp.org.pl
  • Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS tel. 32 739 55 12, 32 423 70 34, fio@cris.org.pl

Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter