Header decorative image
Kir Żałobny

Życie w biegu

Życie w biegu

Rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym, medalista Mistrzostw Polski, ultramaratończyk, a przede wszystkim promotor biegania i aktywnego trybu życia, Człowiekiem Roku 2012 w Rudzie Śląskiej. Tak zdecydowali czytelnicy Dziennika Zachodniego. August Jakubik jest już biegową legendą Rudy Śląskiej. Swoje miasto i pasję promuje w całej Polsce i na świecie. Teraz jest jednym z kandydatów do tytułu Człowieka Roku 2012 województwa śląskiego.

- Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos – mówi August Jakubik. – Znalazłem się w gronie wspaniałych osób z naszego miasta i mimo że wolę rywalizację sportową, bo w tej liczę sam na siebie, to jestem wdzięczny, że tyle osób oddało na mnie swój głos – dodaje laureat. - Zawsze powtarzam, że Ruda Śląska ma wspaniałych mieszkańców i wybitnych sportowców – mówi Grażyna Dziedzic. – To właśnie takie osobowości jak August Jakubik są najlepszą wizytówką naszego miasta i stanowią jego najlepszą promocję – dodaje prezydent miasta.


Najlepszym dowodem na zasadność działań podejmowanych przez Augusta Jakubika jest frekwencja na organizowanych przez niego imprezach sportowych. – Na ostatnim, styczniowym Biegu Dzika, który od lat organizowany jest  w Lasach Panewnickich, stawiło się ponad 250 osób – mówi Jakubik. – Mam nadzieję, że również lutowa edycja biegu będzie cieszyła się taką sympatią. Na starcie mogą stanąć  nie tylko biegacze, ale także fani nordic walking – dodaje. Udział w Biegu Dzika będzie można zgłaszać w dniu biegu, czyli 24 lutego, od godziny 10.00. – Obojętne, z jakim celem się staje na starcie, czy z chęcią osiągnięcia dobrego czasu, poprawienia kondycji, czy po prostu po to, żeby poprawić sobie humor, najważniejsze, że ludzie mają chęć wyjść z domu, zaczerpnąć świeżego powietrza – mówi Jakubik.

Tegoroczne plany Augusta Jakubika są bardzo ambitne. – Już dzisiaj planuję udział w 4 maratonach oraz wyjątkowym biegu z Władysławowa do Zakopanego o długości 1040 km podzielonego na 15 etapów – wylicza. - 27 kwietnia będę organizował i brał udział w biegu 12-godzinnym w Rudzie Śląskiej – dodaje. Jednak najważniejszym planowanym na ten rok wydarzeniem  jest indywidualny bieg do Watykanu, który ma się rozpocząć 23 września. – To jest moje osobiste podziękowanie za pontyfikat Jana Pawła II – podkreśla Jakubik. – Do tej pory biegłem do Watykanu 5 razy, w tym 3 razy z Rudy Śląskiej. Za każdym razem to nie tylko sportowe wydarzenie, ale też i duchowe przeżycie – zwierza się sportowiec.

Teraz, po zakończeniu plebiscytów na człowieka roku w poszczególnych miastach, Dziennik Zachodni organizuje plebiscyt na Człowieka Roku 2012 województwa śląskiego. – Zachęcam rudzian do oddawania swoich głosów na Augusta Jakubika – apeluje Grażyna Dziedzic. – Z pewnością jest to postać, która zasługuje na miano Człowieka Roku 2012 województwa śląskiego – dodaje prezydent miasta.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter