Header decorative image
Kir Żałobny

Zmień kraj. Idź na wybory!

Na kampanię ?Zmień kraj. Idź na wybory!? złożą się spoty radiowe i telewizyjne, kampania w internecie (bannery, billboardy), w prasie, na ulicy (plakaty, naklejki, koszulki, znaczki, uliczne happeningi. Na stronie internetowej akcji www.21pazdziernika.pl można także znaleźć wiele praktycznych informacji dotyczących wyborów oraz zgłosić własne pomysły na zachęcenie Polaków do głosowania.

 

- Ważne decyzje w naszym życiu, np. dotyczące kariery, zdrowia, przyszłości naszych dzieci, podejmujemy osobiście. Tym bardziej powinniśmy skorzystać z możliwości określenia w jaki sposób rządzona będzie Polska. Na listach wyborczych są również mieszkańcy Rudy Śląskiej. Mamy więc szansę wprowadzenia do parlamentu ludzi, którym bliskie są problemy naszego miasta, metropolii, regionu. Uprawnionych do głosowania jest około 117 tysięcy osób ? nasz głos się liczy! ? przypomina prezydent Andrzej Stania, który zgłosił udział Urzędu Miasta w kampanii.

 

 

Jeżeli masz ciekawy pomysł, jak zechęcić rodzinę, znajomych do udziału w zbliżających się wyborach, podziel się z nami.

Na propozycje czekamy pod adresem: media@ruda-sl.pl

 

 

PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ, ŻE JESZCZE DO PIĄTKU 19 PAŹDZIERNIKA MOŻNA W URZĘDZIE MIASTA POBRAĆ ZAŚWIADCZENIE O PRAWIE DO GŁOSOWANIA. DOKUMENT TEN JEST POTRZEBNY WYBORCOM, KTÓRZY CHCĄ GŁOSOWAĆ POZA SWOIM OKRĘGIEM, A DO 11 PAŹDZIERNIKA NIE DOPISALI SIĘ DO LIST WYBORCZYCH POZA MIEJSCEM ZAMELDOWANIA.

 

Osoby niepełnosprawne lub starsze, które mają kłopot z dotarciem do lokali wyborczych,

mogą zgłaszać się pod bezpłatnym numerem

0-800-158-800.

Zostanie im zapewniony dowóz do lokali wyborczych.

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter