Header decorative image
Kir Żałobny

Zapaśnicze święto w Rudzie Śląskiej

Ponad stu zawodników wzięło udział w XXII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Ryszarda Dworoka, który w dniach 25-26 października rozegrany został w Hali MOSiR w Nowym Bytomiu.

W tegorocznej edycji turnieju uczestniczyło 102 zawodników z 18 klubów, w tym dwie ekipy zagraniczne z Czech i Słowacji. Do rywalizacji w obu zapaśniczych stylach stanęło wielu utytułowanych zawodników, medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uczestników Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Kadetów, co miało olbrzymi wpływ na bardzo wysoki poziom zmagań. W konfrontacji z czołówką krajową bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy rudzkich klubów. W klasyfikacji klubowej w stylu klasycznym KS Pogoń Ruda Śląska uplasowała się na drugim miejscu, natomiast rywalizację „wolniaków” zdecydowanie wygrała rudzka Slavia.

Złoci:
Dominik Maczan 42 kg, Krzysztof Kaliski 50 kg, Tomasz Kitel 54 kg, Rafał Danisz 58 kg, Patryk Zawada 85 kg
Srebrni:
Dominik Dziewior 42 kg, Jacek Kupniewski 46 kg, Piotr Kaproń 58 kg, Dawid Grygiel 100 kg
Brązowi:
Edwin Krawczyk, Kewin Matusik obaj 46 kg, Grzegorz Twardowski 50 kg, Dawid Strzałka 54 kg, Korneliusz Janeczko 76 kg.

Tegoroczny turniej należał do wyjątkowych, ponieważ był okazją do podziękowania za 50 lat pracy trenerskiej szkoleniowcowi KS Pogoń Ruda Śląska Brunonowi Frankowi, który przez swoją długoletnią pracę przyczynił się do rozwoju rudzkich zapasów.  Polski Związek Zapaśniczy odznaczył Bruno Franka Złotą Gwiazdą PZZ. Gratulacje i podziękowania w imieniu władz samorządowych przekazała prezydent Grażyna Dziedzic.