Kir Żałobny

Z darami dla polskich dzieci w Brześciu

Nasze miasto wraz z Fundacją SEMPER POLONIA od 2008 roku realizuje wspólny projekt pt. ?Muzyka mową duszy?, którego celem jest nawiązanie bezpośredniej współpracy mieszkańców Rudy Śląskiej z Polakami z Białorusi. Dzięki środkom pozyskanym z Senatu RP  przedstawiciele Chóru ?Polesie? z Brześcia  gościli w Rudzie Śląskiej w październiku ubiegłego roku. Ich pobyt został uwieczniony w specjalnym wydaniu kalendarza na rok 2009.


W ramach projektu, przy udziale Caritas Archidiecezji Katowickiej została zorganizowana  zbiórka publiczna artykułów spożywczych, artykułów szkolnych, środków czystości, odzieży. Wówczas do najbardziej potrzebujących, za pośrednictwem polskiej placówki konsularnej w Brześciu, trafiły ponad dwie tony darów.

 
W grudniu minionego roku mieszkańcy Rudy Śląskiej odpowiedzieli na akcję ?Opłatek dla Białorusi?, wysyłając kartki świąteczne do Polaków z okręgu brzeskiego.

 

Bliższe informacje: Joanna Nawa, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. organizacji pozarządowych; tel. (032) 248 62 81 wew. 6302, e-mail:op@ruda-sl.pl

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter