Baner z programem Dni Rudy Śląskiej 2024.
Kir Żałobny

Wymyśl grafikę na śmieciarkę

Śmieciarka na na niej okienko z napisem miejsce na twój rysunek.

Rudzki magistrat organizuje konkurs na projekt grafiki, która będzie umieszczona na samochodach ciężarowych przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III oraz IV-VI rudzkich szkół podstawowych. Prace plastyczne, których motywem przewodnim powinna być prawidłowa segregacja odpadów, można składać do 14 marca br. w Wydziale Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (budynek A, pok. 325) w godzinach pracy urzędu.

Konkurs ma uwrażliwiać dzieci i młodzież na kwestie ochrony środowiska i ekologię. - Zależy nam, by wiedza o prawidłowej segregacji odpadów była jak najszersza i nawet młode pokolenia były świadome konieczności dbania o środowisko, stąd pomysł organizacji tej inicjatywy – tłumaczy Jacek Morek, zastępca prezydenta miasta ds. infrastruktury i gospodarki komunalnej.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie rudzkich szkól podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I–III oraz IV–VI. Uczestnik może złożyć tylko jedną pracę, która powinna być przygotowana w formacie A3. Prace podpisane imieniem twórcy należy składać wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Wybrana praca posłuży jako grafika, która będzie umieszczona na samochodach, które wywożą odpady komunalne. Nagrodą w konkursie, w obu kategoriach, będzie voucher do Aquadromu i kina „Patria” oraz zestaw miejskich gadżetów. Prezentacja wybranego projektu odbędzie się pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca br., na placu Jana Pawła II.

– W Rudzie Śląskiej mamy bardzo zdolne dzieci i młodzież i wierzę, że prace zgłoszone w konkursie będą świeżym spojrzeniem na kwestię prawidłowej segregacji – mówi Anna Krzysteczko, zastępca prezydenta ds. społecznych.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter