Header decorative image
Kir Żałobny

Wyjątkowy „Czerwony Kapturek” [FILM]

Wyjątkowy „Czerwony Kapturek” [FILM]

Bohaterowie „Czerwonego Kapturka” uczyli dziś najmłodszych rudzian jak oszczędzać ciepło i dbać o środowisko. Współczesną wersję bajki z edukacyjnym przesłaniem odczytali: prezydent Grażyna Dziedzic, Jerzy Warmuziński, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Andrzej Łokas, prezes spółki Węglokoks Energia ZCP oraz Grażyna Kukiełka, dyrektor SP nr 4. – Powinniśmy uwrażliwiać najmłodszych na potrzeby środowiska naturalnego i uczyć, jak o nie prawidłowo dbać – podkreślała prezydent Dziedzic.Bajkę o „Czerwonym Kapturku” wyjątkowi goście odczytali w podziale na role. – To prawdziwa frajda spędzać czas z najmłodszymi. Są autentycznym źródłem pozytywnej energii. Jestem babcią i często czytałam bajki swojej wnuczce, cieszę się, że dzisiaj rudzkim przedszkolakom mogłam przeczytać edukacyjną wersję tej znanej bajki – mówi Grażyna Dziedzic.

- Uświadamianie dzieci od najmłodszych lat, że ciepło systemowe jest znacznie bardziej przyjazne środowisku niż palenie w piecu lub w lokalnych kotłowniach jest w naszym mieście szczególnie ważne i służy poprawie jakości powietrza w regionie – mówił Andrzej Łokas, prezes Węglokoks Energia ZCP. - Produkcja ciepła systemowego to nasza codzienna narracja, z radością wcieliłem się więc w rolę Narratora – dodaje.

Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Jerzy Warmuziński, wcielił się z kolei w rolę miłośnika ciepła systemowego - sympatycznego Kota. - Dostarczanie mieszkańcom Rudy Śląskiej ciepła systemowego to nasza misja, w którą wkładamy całe serce i wiedzę. Z przyjemnością zagrałem dla dzieci ciepłolubnego kota, który lubi wygrzewać się na kaloryferze. Z ciepłymi pozdrowieniami dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i ich czworonożnych pupilów – zażartował Jerzy Warmuziński.

Wyjątkową rolę Babci zagrała Grażyna Kukiełka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej. - Nasza szkoła promuje wszystkie działania związane z ekologią - podkreśla. - Jesteśmy laureatami wielu konkursów, np. „Z ekologią na ty”, a więc bajka „Czerwony Kapturek w mieście” doskonale wpisuje się w program wychowawczy naszej szkoły – mówi Grażyna Kukiełka.

Organizatorem wydarzenia była grupa kapitałowa Węglokoks Energia wraz ze swoimi spółkami - Węglokoks Energia ZCP i Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej. Podczas wyjątkowej lekcji uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób na terenie Rudy Śląskiej produkowane jest ekologiczne ciepło systemowe oraz w jaki sposób dociera ono do mieszkańców.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter