Kir Żałobny

Wsparcie nie tylko na starcie

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej, zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. W pierwszym etapie osoby, które wyrażą chęć uzyskania dotacji, otrzymają indywidualne wsparcie doradcy zawodowego, który pomoże im w doprecyzowaniu ich pomysłów. Następnie uczestnicy wezmą udział w tygodniowych warsztatach, podczas, których pogłębią wiedzę umożliwiającą wejście w świat przedsiębiorczości. Aby zwiększyć motywację uczestników projektu część zajęć poprowadzona będzie przez osoby, które same rozpoczęły swoją przygodę z biznesem od dotacji otrzymanej z urzędu pracy.

 

Po  zakończeniu warsztatów przewidziane jest szkolenie, w trakcie którego przyszli przedsiębiorcy zdobędą wiedzę m.in. z zakresu prawa i księgowości, jak również umiejętności związane z wykorzystaniem technologii teleinformatycznych w prowadzeniu własnej firmy.

 

W wyniku szkolenia i dalszej indywidualnej pracy z doradcą zawodowym uczestnicy projektu wypracują komplet dokumentów stanowiących wniosek o przyznanie środków finansowych w wysokości do 40 tys. złotych. Ponadto beneficjenci projektu będą mieli możliwość uzyskania wsparcia pomostowego już po założeniu własnej działalności gospodarczej.

 

Istotnym elementem jest również promocja przedsiębiorczości poprzez m.in. wydanie mapy dobrych praktyk promującej firmy założone w oparciu o środki przyznane przez Urząd Pracy. Szczegółowe informacje na temat projektu ?Wsparcie nie tylko na starcie. Rozwój przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej? można uzyskać pod nr telefonu 032 771 59 52 lub na stronie internetowej www.puprudaslaska.pl.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter