Header decorative image
Kir Żałobny

Wiosenna tura spotkań z mieszkańcami

Wiosenna tura spotkań z mieszkańcami

Już po raz czternasty prezydent Grażyna Dziedzic spotka się z mieszkańcami Rudy Śląskiej w poszczególnych częściach miasta. Pierwsze z zebrań dzielnicowych zaplanowane zostało dla mieszkańców Wirku i Czarnego Lasu na 5 kwietnia br. Odbędzie się ono w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Głównej 1. Ogółem podczas wiosennej edycji władze miasta zaplanowały dziewięć spotkań. W ich trakcie mieszkańcy dowiedzą się o planach inwestycyjnych samorządu na 2018 rok, sami zaś będą mogli zgłosić swoje uwagi i problemy dotyczące życia w mieście.

- Rozmowa to zawsze najlepszy sposób komunikacji. Sprawdza się w każdej sytuacji. Mieszkańcy mogą poinformować nas o sprawach, które są dla nich ważne i dotyczą ich najbliższego otoczenia – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. - Jest też okazja do dyskusji o ważnych inicjatywach i inwestycjach, podejmowanych przez miasto - dodaje.

W ostatniej, jesiennej turze spotkań wzięło udział około 400 osób. Mieszkańcy zadali blisko 300 pytań. Najczęstszymi tematami poruszanymi przez mieszkańców były kwestie porządku w mieście, wycinki drzew, braku miejsc parkingowych, wywozu śmieci, stanu dróg i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Trzeba pamiętać, że części spraw, które wiążą się z dużymi nakładami finansowymi, czy dotyczą terenów, które nie należą do miasta, nie zawsze da się rozwiązać, a na pewno nie w krótkim czasie – wyjaśnia wiceprezydent Krzysztof Mejer. – Tematy dotyczące zagadnień, które nie leżą w gestii miasta, zgłaszamy po spotkaniach instytucjom za nie odpowiedzialnym. Niektóre przedstawione nam problemy wymagają z kolei od nas szerszego rozeznania tematu. Wtedy odpowiedzi przekazujemy mieszkańcom w późniejszym terminie, na przykład za pośrednictwem poczty. Umawiamy też indywidualne spotkania w magistracie. Staramy się pomóc każdemu na tyle, na ile jest to możliwe – zapewnia.

Spotkania prezydent Rudy Śląskiej z mieszkańcami poszczególnych dzielnic odbywają się cyklicznie od 2011 roku, dwa razy do roku. Do tej pory wzięło w nich udział prawie 6 tys. osób. W sumie zgłoszonych zostało ponad 3200 spraw, interwencji i wniosków.

Spotkania zaplanowane są według następującego harmonogramu:

  • 05.04. – czwartek - godz. 17:00 – Wirek i Czarny Las – Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Główna 1
  • 09.04. – poniedziałek - godz. 17:00 – Halemba - Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Zamenhofa 12
  • 12.04. – czwartek - godz. 17:00 – Bielszowice – Dom Kultury, ul. Kokota 170
  • 16.04. – poniedziałek - godz. 17:00 – Kochłowice – ZSO nr 3, ul. Oświęcimska 90
  • 23.04. – poniedziałek – godz. 17:00 – Nowy Bytom i Chebzie – Miejskie Centrum Kultury, ul. Niedurnego 69
  • 26.04. - czwartek - godz. 17:00 – Ruda – Młodzieżowy Domk Kultury, ul. Janasa 28
  • 07.05. - poniedziałek – godz. 17:00 - Godula i Orzegów – Szkoła Podstawowa nr 36, ul. Bytomska 45
  • 10.05. – czwartek – godz. 17:00 – Halemba – ZSP nr 2, ul. Kaczmarka 9
  • 14.05. – poniedziałek – godz. 17:00 – Bykowina – ROD "Sielanka", ul. Plebiscytowa

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter