Header decorative image
Kir Żałobny

Więcej pań skorzysta z bezpłatnej mammografii

Dwie kobiety uśmiechają się do siebie.

Grupa Lux Med zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w Rudzie Śląskiej 13 grudnia w godzinach od 8.40 do 18.40 przy CH Plaza (ul. 1 Maja 310).

uprawnionych do badania w programie został poszerzony o 10 lat. Panie mogą nadal wykonać bezpłatną mammografię w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział kobiety od 45 do 74 roku życia, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte kobiety, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Uwaga: w związku z bardzo dużym zainteresowaniem rekomendowana jest rejestracja na następny termin badań w tej samej lokalizacji (24 i 26 lutego 2024 r.)

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie

Organizatorzy szczególnie zapraszają panie urodzone w latach 1974 - 1978, które nie mogły dotychczas korzystać z badań oraz te urodzone w latach 1949 - 1953, które mogą powrócić do programu.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi Lux Med usprawni kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3)

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Med. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie Lux Med.

Grafika zapowiadająca bezpłatna mammografię.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter