Header decorative image
Kir Żałobny

„W lesie dzieci się nie nudzą”

Dzieci biegające w lesie.

Do końca września br. można wziąć udział w konkursie fotograficznym „W lesie dzieci się nie nudzą”, który organizuje Nadleśnictwo Katowice oraz Stowarzyszenie Kuźnica Inicjatywy Obywatelskiej. Skierowany jest on do dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu jednej fotografii, która będzie interpretacją hasła konkursowego, a więc np. zdjęcie dziecka ze spaceru lub zabawy w lesie. Fotografie oceni 5-osobowe jury, które weźmie pod uwagę oryginalność interpretacji hasła konkursu, jakość techniczną, kadrowanie czy wrażenia artystyczne.

Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: wlesiedziecisienienudzakonkurs@gmail.com. W temacie e-maila należy wpisać hasło konkursu, tj. „W lesie dzieci się nie nudzą”. Do zgłoszenia należy załączyć wypełnione przez opiekuna prawnego oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie (załącznik nr 2 regulaminu konkursu). Informację o wygranej laureat otrzyma za pomocą wiadomości zwrotnej na adres email, z którego zostało przesłane zgłoszenie. Do 3 dni od jej otrzymania laureat musi potwierdzić termin przyjęcia nagrody.

Uczestnicy podzieleni są na dwie kategorie. Pierwsza obejmuje 6-latków, a druga to dzieci szkolne, w wieku od 7. do 15. roku życia. W każdej kategorii wiekowej przewidziano 3 miejsca, a nagrody to karty podarunkowe o wartości odpowiednio 300, 250 i 200 złotych dla 1, 2 i 3 miejsca. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.katowice.katowice.lasy.gov.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 października 2023 r.

- Zachęcam do udziału w konkursie, który poza możliwością zdobycia nagrody da z pewnością dużo frajdy – mówi wiceprezydent Anna Krzysteczko. – Lasoterapia jest zyskującą na popularności formą spędzania wolnego czasu, która korzystnie wpływa na nasz organizm, dlatego zachęcam, by całą rodziną zaangażować się w ten projekt – dodaje. Warto podkreślić, że przebywanie w lesie wspomaga procesy immunologiczne, zwiększa poziom witalności, a z drugiej strony wpływa kojąco na stres oksydacyjny, obniża poziom kortyzolu czy procesy zapalne.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter