Header decorative image
Kir Żałobny

„Tamte wino”

„Tamte wino”

Od kilku tygodni piosenka „Tamte wino” z najnowszej płyty Grzegorza Poloczka króluje na szczytach śląskich list przebojów. Już wkrótce w regionalnych telewizjach będzie można zobaczyć do niej teledysk. Akcja wideoklipu będzie się działa na rudzkim rynku i w plenerach Rudy Śląskiej.

Grzegorz Poloczek, związany na co dzień z kabaretem RAK, nakręcił właśnie teledysk do chorwackiej piosenki „Tamte wino” ze swojego najnowszego albumu „…z mojego placu”. Autorem słów przeboju jest Zdenko Runicz, a muzykę napisał Marcin Kindlar – laureat Festiwalu w Opolu oraz Festiwalu Krajów Bałtyckich w Szwecji. Teledysk niebawem będzie można oglądać w Telewizji Silesia oraz TVP Katowice. Piosenka zdobyła już uznanie słuchaczy i plasuje się na szczycie listy przebojów Radia Fest.

„… z mojego placu” to album dwupłytowy. Na pierwszym krążku posłuchać można piosenek o śląskich tradycjach i wspomnieniach związanych z regionem. Druga płyta ma natomiast charakter liryczny. Zawiera interpretacje utworów Katarzyny Gaertner, Andrzeja Sikorowskiego, Seweryna Krajewskiego, czy Andrzeja Rosiewicza oraz melodie chorwackie. Grzegorz Poloczek podkreśla, że od lat jest zakochany w tym kraju, jego kulturze, jak również muzycznych brzmieniach. Jak mówi twórca, nigdy nie opuściłby jednak swojego rodzinnego miasta. – W Rudzie Śląskiej jestem u siebie, podkreśla Grzegorz Poloczek. Tutaj się urodziłem i tutaj pozostanę do końca swojego życia. Nie mógłbym wyjechać z mojego rodzinnego miasta na stałe, bo wiem, że już nie byłbym szczęśliwy. Wszystko stałoby się dla mnie tymczasowe – twierdzi artysta.
 
Jeśli chodzi o tworzenie muzyki, Poloczek nie zamierza spocząć na laurach. Planuje już nagrać kolejne piosenki, do których muzykę napisał Jerzy Słota, a teksty powstały w aucie, gdy panowie przemierzali Amerykę ze wschodu na zachód, koncertując dla Polonii. Długi pobyt za granicą sprawił, że miłość do małej ojczyzny, jaką jest Śląsk, jest jeszcze większa.

Już wkrótce artystę będzie można zobaczyć podczas wieczoru kabaretowego, gdzie wystąpi z kolegami z Kabaretu RAK. Impreza odbędzie się 7 września w Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach. Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz Miejskiego Centrum Kultury w cenie 40 złotych.

Grzegorz Poloczek jest artystą kabaretowym, kabareciarzem i satyrykiem. Od 1991 roku jest członkiem kabaretu RAK. Obecnie jest głównym tekściarzem, który sprawdza się zarówno w pisaniu skeczy i monologów, jak i piosenek oraz scenariuszy do programów telewizyjnych. Wraz z Rafałem Piechotą był współautorem programu telewizyjnego „Kabaret na festiwale”. Jest także pomysłodawcą Hanysów oraz Śląskich Talentów. Na co dzień artysta mieszka i tworzy w Rudzie Śląskiej. Wszędzie, gdzie występuje, jest ambasadorem rodzinnego miasta.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter