Header decorative image
Kir Żałobny

Sukcesy młodych zawodników TL "Pogoń"

W blasku trzech złotych i jednego brązowego medalu wrócili zawodnicy TL „Pogoń” z Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w dniach 24-26.06 w Toruniu.

W zawodach wystartowało prawie 1500 uczestników z 204 klubów, którzy rywalizowali w 44 konkurencjach. Podczas zawodów, które stały na bardzo wysokim poziomie, padły dwa rekordy Polski.

Królową sprintu po raz kolejny została Angelika Stępień z TL „Pogoń” Ruda Śląska, która we wspaniałym stylu zwyciężyła w biegach na 100m i 200m. W finale 100m uzyskała czas 11,78, natomiast w finale 200m zdeklasowała rywalki uzyskując czas 23,96. Wspaniały rekord życiowy, który jest w tym roku 10. wynikiem w Europie. Wcześniej w eliminacjach czasem 24,23 uzyskała minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w tej konkurencji.
W biegach na 800m Martyna Puschhaus zajęła V miejsce z wynikiem 2:11,11. Z kolei Kamil Gołkowski po raz kolejny udowodnił, że na tym dystansie nie ma w tej chwili dla niego przeciwnika. Prowadząc od startu do mety zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem 1:51,84.

Sztafety 4x400m zawsze wywołują na stadionie niebywałe emocje. Dziewczęta w składzie: Marta Węgler, Monika Mochnia, Martyna Puschhaus i Angelika Stępień w rekordowym biegu 3:51,76 zajęły III miejsce i zdobyły brązowy medal. Juniorzy w składzie: Wiktor Przybyła, Filip Jonda, Paweł Prencel i Kamil Gołkowski po bardzo dobrym biegu i rekordzie klubu 3:21,04 zajęli V miejsce.
Na uwagę zasługują również wyniki Magdaleny Kalisz w biegu na 100m  - 12,48, co dało ostatecznie 15 miejsce, oraz Adriana Połecia w biegu na 5000m  z rekordem życiowym 15:38,64.

Świetne starty spowodowały, że w punktacji klubowej TL „Pogoń” Ruda Śląska zajęła V miejsce. Jest to wielki sukces klubu i potwierdzenie doskonałej pracy trenerskiej Czesława Jondy i Piotra Prencla. Pod okiem Krzysztofa Kotulskiego i Michała Sitarskiego trenują utalentowani młodzicy. Zuzanna Radecka – Pakaszewska prowadzi grupę początkującą, w której już widać następców.

Angelika wraz ze swoim trenerem Piotrem Prenclem od 6 lipca rozpoczyna zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy w Tallinie, gdzie będzie walczyć o finały, a może i medale.