Kir Żałobny

Stowarzyszenie Nasza Siódemka w Stacji Biblioteka

Grafika informująca o projekcie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Nasza Siódemka zaprasza na podsumowanie projektu „7 Spotkań z historią”, które odbędzie się w środę (22.11) o godz. 16.00  w Stacji Biblioteka. Partnerem w realizacji projektu był Zespół Szkół nr 7 w Rudzie Śląskiej.

- Naczelnym celem projektu jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną zagrożonych wykluczeniem społecznym, stymulowanie ich rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego, nabycie kompetencji społecznych niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zorganizowanie im czasu wolnego, przekazywanie wiedzy dotyczącej lokalnej historii, wzbudzanie w nich pasji i zamiłowania do tego, co choć minione, odgrywa szczególną rolę w codziennym życiu – wymienia Anna Żebrowska ze Stowarzyszenia Nasza Siódemka.

Przedmiotem zadania była organizacja działań edukacyjno-animacyjnych dla podopiecznych Stowarzyszenia Nasza Siódemka  w postaci siedmiu spacerów, wycieczek, warsztatów inspirowanych lokalną historią. W ramach projektu uczestnicy zapoznali  się z dziedzictwem Karola Goduli, lokalnego przedsiębiorcy, filantropa, przemysłowca, osoby szczególnie istotnej dla regionu. Podczas okolicznościowego pikniku uczestnicy zapoznali się z życiorysem tego wielkiego Ślązaka, jego dorobkiem w zakresie przemysłu oraz jego działalnością filantropijną skierowaną do miejscowej ludności.

Podopieczni stowarzyszenia uczestniczyli także w wycieczkach, podczas których zgłębili świat tzw. „wieków średnich", a to za sprawą wizyt w zamkach: w Będzinie, Pszczynie oraz w Toszku. W programie wydarzenia nie zabrakło też miejsca dla historii najnowszej. Udano się do Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, gdzie można było dowiedzieć się, czym był i jakie znaczenie dla Polski miał „Sierpień 80". Zorganizowana zostanie także wycieczka do kopalni Guido, gdzie uczestnicy projektu zapoznają się z historią górnictwa. Z kolei spotkanie podsumowujące w Stacji Biblioteka odbędzie się w formie warsztatów, podczas których uczestnicy będą pracować nad treściami poznanymi w czasie trwania projektu.  

Grafika informująca o projekcie stowarzyszenia.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter