Kir Żałobny

Startuje „Bieg Wiewiórki”

Startuje „Bieg Wiewiórki”

Kolejna impreza biegowa rusza w Rudzie Śląskiej! W halembskich lasach wystartuje „Bieg Wiewiórki”. Będzie to cykl 9 biegów dla całych rodzin. Ich uczestnicy będą mieli do pokonania od 4 do 16 km. Dzięki temu w imprezie będą mogły wziąć udział również osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Trasę będzie można pokonać biegiem lub marszem z kijami. Nie zabraknie też specjalnego dystansu dla dzieci. Ich rywalizacja zostanie zorganizowana na długości 1 km. Pierwszy „Bieg Wiewiórki” już 13 lutego br.

Organizatorzy rudzkiego biegu nie ukrywają, że jego pomysł zrodził się podczas udziału w innym wydarzeniu – „Biegu Dzika” w pobliskich lasach panewnickich. – Jest to cykliczna impreza, która gromadzi każdego miesiąca kilkaset osób, a wśród nich całe rodziny. Wraz z moimi współpracownikami z rudzkiego MOSiR-u uznałam, że podobny cykl biegów śmiało można zorganizować również w Rudzie Śląskiej, tym bardziej że w naszym mieście nie brakuje lasów – wyjaśnia Aleksandra Poloczek, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Kolejnym wspólnym mianownikiem łączącym oba cykle biegów jest osoba rudzkiego ultramaratończyka Augusta Jakubika, organizującego dotąd panewnickie biegi. - Bez wahania przystałem na pomysł organizacji takiego cyklu w Rudzie Śląskiej. Z rozmów z biegaczami z naszego miasta wiem, że taka impreza jest potrzebna i cieszę się, że udało się to przedsięwzięcie sfinalizować. Już w lutym startujemy z pierwszym biegiem – podkreśla August Jakubik.

Cykl „Bieg Wiewiórki” składać się będzie z 9 biegów, które raz w miesiącu będą się odbywać w halembskich lasach. Bazą dla zawodników będzie infrastruktura Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Energetyków. Na bieżni przy szkole znajdować się będzie start oraz meta, natomiast w budynku będzie można skorzystać z szatni, toalet i pryszniców.

Trasę każdego biegu stanowić będzie pętla o długości 4 km, którą zawodnicy, w zależności od swoich możliwości, będą pokonywać od jednego do czterech razy.  – Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem będą mogły przebiec jedno lub dwa okrążenia, natomiast zaprawieni w bojach biegacze będą mogli przebiec maksymalnie 16 km – informuje August Jakubik. – Dodatkowo w rywalizacji będą mogli wziąć udział zawodnicy uprawiający nordic walking, czyli marsz z kijami, a przed biegiem głównym odbędzie się bieg dla dzieci na dystansie 1 000 m – dodaje.

Organizatorzy biegów podkreślają, że w tej imprezie liczy się przede wszystkim dobra zabawa. - Chcemy nagradzać aktywność biegaczy, a nie ich wyniki. Dlatego te osoby, które ukończą przynajmniej 6 z 9 biegów, na zakończenie cyklu otrzymają statuetkę z symbolem biegu, czyli z wiewiórką – tłumaczy August Jakubik.

A dlaczego „Bieg Wiewiórki”? – To sympatyczne zwierzątko jest maskotką naszego miasta. Jest rude - to nawiązanie do nazwy Ruda Śląska i można je bez problemu spotkać w parkach i lasach naszego miasta – wyjaśnia Aleksandra Poloczek.

Pierwsze zawody z cyklu „Bieg Wiewiórki” zaplanowane zostały na 13 lutego /sobota/. Rejestracja zawodników od godz. 9:30 do 10:50. O godz. 11:00 start biegu dla dzieci, o godz. 11:15 start biegu głównego, trzy minuty później wystartują zawodnicy w kategorii nordic walking. Ciekawostką, która wyróżniać będzie ten bieg od innych imprez będzie organizowane na zakończenie każdego biegu wspólne ognisko z udziałem uczestników zawodów. Kolejne biegi odbędą się w soboty: 5 marca, 9 kwietnia, 21 maja, 11 czerwca, 20 sierpnia, 24 września, 22 października i 5 listopada. Jednorazowe wpisowe dla osoby dorosłej wynosi 15 zł, a dla dziecka 5 zł.

Więcej informacji: www.biegwiewiorki.pl

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter