Baner z programem Dni Rudy Śląskiej 2024.
Kir Żałobny

Spotkania z prezydent miasta przed szychtą

Spotkania z prezydent miasta przed szychtą

Po raz kolejny z okazji zbliżającej się Barbórki prezydent Rudy Śląskiej złożyła dziś rano, o godz. 6:00 w cechowni ruchu „Bielszowice” kopalni „Ruda” życzenia górnikom zjeżdżającym do pracy na poranną „szychtę”. Tradycyjnie Grażyna Dziedzic życzyła górnikom tyle samo wyjazdów co zjazdów. W kolejnych dniach prezydent spotka się z górnikami Ruchu „Halemba” i Ruchu „Pokój” oraz pracownikami KWK „Wujek” Ruch „Śląsk”.

Szczęść Boże Braci Górniczej! Bardzo się cieszę,  że mogę być tu z wami i składać wam życzenia z okazji święta patronki górników i naszego miasta. Niech św. Barbara czuwa nad wami, waszymi rodzinami i naszym miastem - mówiła dziś do zebranych w cechowni Ruchu „Bielszowice” Grażyna Dziedzic. Prezydent miasta podkreślała górniczy charakter  Rudy Śląskiej. -  Spotykamy się w dobrej atmosferze, bo wiemy, że Ruda Śląska będzie nadal miastem górniczym, że będą miejsca pracy, a nasz węgiel jest jednym z najlepszych w Polsce i będzie zasilał krajową energetykę – dodała.

Ruch „Bielszowice” kopalni „Ruda” był pierwszym zakładem, który odwiedziła prezydent miasta przed Barbórką. Jutro
o tej samej porze spotka się z górnikami ruchu „Halemba”, w piątek odwiedzi pracowników Ruchu „Pokój”. Z kolei
w poniedziałek prezydent miasta odwiedzi KWK „Wujek” Ruch „Śląsk”.

KWK Ruda powstała 1 lipca 2016 roku z połączenia rudzkich kopalń: Bielszowice, Halemba-Wirek, Pokój. Zatrudnia prawie 6800 osób. Wydobycie „Rudy” to 18 000 ton netto na dobę. Kopalnia „Ruda” wchodzi w skład Polskiej Grupy Górniczej. PGG rocznie produkuje 30 mln ton surowca przeznaczonego głównie dla sektora energetycznego i odbiorcy detalicznego. Zatrudnia 32 tysiące osób.

Poranne spotkania Grażyny Dziedzic z górnikami w okolicach ich święta stały się już tradycją. Grażyna Dziedzic odbywa barbórkowe wizyty na kopalniach od początku swojej prezydentury. – Uważam to za mój obowiązek. Wiadomo jak ciężką i niebezpieczną pracę górnicy wykonują, poza tym warto przy okazji tego święta pamiętać, ile miasto i mieszkańcy zawdzięczają górnictwu – podkreśla prezydent Dziedzic.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter