Header decorative image
Kir Żałobny

"Slavia" z tytułami

„Slavia” powalczyła. Zawodnicy rudzkiego klubu zapaśniczego wykazali się podczas turnieju im. Ryszarda Dworoka oraz Mistrzostw Polski Młodzików w Gogolinie. Najmłodsi zapaśnicy wzięli udział w finale programu "Zapasy sportem wszystkich dzieci”, zaś młodzieżowa olimpijka Natalia Strzałka stanęła na podium w Berlinie.

W ostatni weekend w Rudzie Śląskiej odbył się XXV Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka. Ekipa „Slavii” zajęła I miejsce w klasyfikacji klubowej. Najlepszy w kategorii wagowej do 63 kg okazał się być Maciej Wieczorek, zaś srebrny medal w kategorii do 69 kg wywalczył Jakub Gabryś.

ZKS „Slavia” Ruda Śląska w ostatnim czasie zyskała także Vice-Mistrza Polski. Klaudiusz Wiezner wywalczył srebrny  medal w Gogolinie podczas Mistrzostw Polski  Młodzików (12-14 lat) w zapasach w stylu wolnym. - Klaudiusz rywalizował w  bardzo silnie obstawionej kategorii do 42 kg – tłumaczy trener Tomasz Garczyński.

Ogromnym sukcesem może poszczycić się także Natalia Strzałka, która zwyciężyła w Berlinie. Rudzianka wzięła udział w międzynarodowych zawodach w zapasach kobiet. - Natalia w drodze do finału kategorii do 72 kg pokonała między innymi bardzo utytułowaną zawodniczkę z Niemiec Francy Radelt – podkreśla Garczyński.

W miniony weekend nie próżnowali także najmłodsi zawodnicy „Slavii”. Wśród szesnastu szkół podstawowych uczestniczących w finale ogólnopolskiego finału programu "Zapasy sportem wszystkich dzieci" w Warszawa znalazła się „szóstka” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rudzie Śląskiej. Rudzianie rywalizowali w grupie C, w której zajęli III miejsce.