Header decorative image
Kir Żałobny

Slavia najlepsza

ZKS "SLAVIA" Ruda Śląska zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Młodziczek w zapasach kobiet, które odbyły się w dniach 6 - 8 grudnia w Raciborzu.

Największą gwiazdą jedenastoosobowej ekipy z Rudy Śląskiej była zdobywczyni tytułu Mistrzyni Polski Młodziczek w zapasach kobiet w kategorii do 32 kg - Nicol Wiezner. Wszystkie swoje pojedynki wygrała bardzo zdecydowanie przed czasem, demonstrując kunszt zapaśniczy na najwyższym poziomie.

Srebrny medal w kategorii do 62 kg wywalczyła Klaudia Krzykowska, a brąz w kategorii do 44 kg Karolina Stróżyk.

Zapaśniczki Slavii bardzo dobrze zaprezentowały się również podczas Międzynarodowego Turnieju w zapasach kobiet Czarny Bór Open. Brązowe medale wywalczyły: Emilia Pisula, Wiktoria Gregorczyk i Natalia Strzałka.