Header decorative image
Kir Żałobny

„Slavia” na pełnych obrotach

Podopieczni rudzkiej „Slavii” nie próżnują! W ostatni weekend wzięli udział w aż trzech imprezach sportowych. Zapaśnicy do miasta powrócili z przeszło dwudziestoma medalami.

W sobotę, najmłodsi zapaśnicy w Bieruniu walczyli o Puchar Śląska w hali bieruńskiego BOSiR. Rudzianie stanowili najliczniejszą, bo aż 56 - o osobową ekipę. - Rywalizacja na macie była niezwykle  spontaniczna. Wyniki w  takich zawodach mają rolę drugoplanową, należy jednak wspomnieć, że zawodnicy i zawodniczki Slavii wywalczyli 14 złotych medali – tłumaczy Tomasz Garczyńki, trener.

Tego samego dnia w Gogolinie odbył się III Międzynarodowy Memoriał im. Henryka. Reprezentanci rudzkiego klubu wrócili do domu z siedmioma medalami. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Marcin Copik, Karolina Stróżyk i  Patrycja Kuc. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Paulina Danisz  i Klaudiusz Wiezner, zaś brązowe medale przypadły w udziale Aureliuszowi  Skibie i Dagmarze Wiercińskiej.

Zawodnicy ZKS SLAVIA Ruda Śląska bardzo dobrze zaprezentowali się podczas XXXIII Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego o Puchar Ziemi Kraśnickiej, w ramach którego rozegrano Puchar Polski Juniorów i Kadetów. Doskonały występ zanotował Dawid Strzałka, który zwyciężył w kategorii do 58 kg kadetów. Drugie miejsce wywalczył w kategorii do 50 kg juniorów Bartosz Szałowski, a trzecie miejsce w kategorii do 50 kg kadetów zajął Jacek Kuźniewski. Również trzecie miejsce w kategorii do 84 kg juniorów zajął trenujący w Rudzie Śląskiej w ramach OSSM, reprezentujący barwy WKS Śląsk Milicz Krzysztof Sadowik. W rywalizacji juniorek na najwyższym stopniu podium stanęły: Justyna  Respondek, Natalia Kubaty i Natalia Strzałka. W zawodach uczestniczyło 8 ekip zagranicznych oraz czołówka krajowa.