Header decorative image
Kir Żałobny

Śląski Inkubator Przedsiębiorczości z nowym prezesem

Kobieta siedzi na fotelu za biurkiem. Na biurku laptop, smartfon i dokumenty.

Zakończyła się kolejna kadencja Joanny Sochackiej na stanowisku prezesa Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej. Rada nadzorcza miejskiej spółki powierzyła tę funkcję Izabeli Moczko.

- Dziękuję pani Joannie Sochackiej za 13 lat pracy na stanowisku prezesa naszego Inkubatora Przedsiębiorczości. Przez ten czas wykazywała się zaangażowaniem, ekspercką wiedzą m.in. w dziedzinie pozyskiwania funduszy strukturalnych oraz dużą kreatywnością – mówi prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk. – Pani Izabela Moczko ma bogate doświadczenie z jednej strony jako przedsiębiorca, a z drugiej w zakresie samorządowym i pozarządowym, które z pewnością dobrze wykorzysta podczas zarządzania spółką – podkreśla.

Izabela Moczko jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, a jej praca dyplomowa dotyczyła promocji miasta Ruda Śląska. Przez ostatnie 21 lat prowadziła firmę szkoleniowo – doradczą, współpracującą z samorządami, firmami i instytucjami rynku pracy. Ma również doświadczenie w zarządzaniu organizacją pozarządową, a z rudzkim samorządem współpracowała już w latach 2004-2006 jako doradca ds. funduszy europejskich, organizacji pozarządowych i instytucji rynku pracy. – W pracy dążę przede wszystkim do osiągania wysokich wyników. Wiem, że sukces to współpraca i jasno określone cele – zaznacza nowa prezes Inkubatora.

Śląski Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z.o.o. powstał na mocy uchwały Rady Miasta z 2003 r. i został zarejestrowany w 2004 r., początkowo jako Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości. Obecną nazwę przyjął w 2015 r. Jego misją jest tworzenie sprzyjających warunków do powstawania i rozwoju przedsiębiorstw. Inkubator zapewnia im wsparcie infrastrukturalne, marketingowe, szkoleniowe pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz efektywną współpracę z otoczeniem na rzecz wzrostu gospodarczego. W 2023 r. Śląski Inkubator Przedsiębiorczości połączył się z inną należącą do miasta spółką – Śląskimi Mediami Sp. z o.o., wydawcą tygodnika „Wiadomości Rudzkie”.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter