Baner z programem Dni Rudy Śląskiej 2024.
Kir Żałobny

Rywalizacja pełna radości

Rywalizacja pełna radości

Trzy konkurecje medalowe, bieg na 30 m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut do kosza, siadanie na napompowanym balonie - rywalizacja podszyta wspaniaą zabawą to domena rudzkich Olimpiad Osób Niepełnosprawnych. Dzisiaj odbyła się czternasta edycja imprezy.

W olimpiadzie wzięło udział 230 osób, z których najmłodsza miała 2 lata, najstarsza 80. - Ta integracja na różnych poziomach wiekowych jest niesamowita. Szczególnie ważne dla uczestników są konkurencje medalowe - podkreślała Aleksandra Poloczek, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - To jest najbardziej wzruszajaca i wdzieczna impreza jaką można zorganizować, ponieważ skierowana jest do najfajniejszego odbiorcy, który nigdy nie jest niezadowolony. Zawsze zaś jest szczęśliwy - dodała.

- Integracja osób niepełnosprawnych jest niezwykle istotna - zaznaczał wiceprezydent Michał Pierończyk. - Cieszę się że zawsze tej imprezie towarzyszy słońce i myślę, że powinniśmy potraktować to jak znak z nieba podkreślający jak bardzo to działanie jest dobre - podsumował.

Podczas imprezy nie zabrakło także ultramaratończyka Augusta Jakubika. - Są to szczególne rozgrywki, gdzie nie ma wielkich pieniędzy, tylko jest prawdziwe zaangażowanie, walka o to by zwyciężyć - podkreślał rudzki biegacz. - Przesłanie "Wszyscy są numer jeden" jest wspaniałe, ponieważ pokazuje, że mimo walki pomiędzy uczestnikami, wiedzą oni, że wszyscy są najlepsi i zajmują pierwsze miejsce - dodał.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter