Kir Żałobny

Rudzkie szkoły wiarygodne

Rudzkie szkoły wiarygodne

Dwie rudzkie szkoły zostały wyróżnione Certyfikatem Wiarygodnej Szkoły za solidność, rzetelność oraz wiarygodność w prowadzonej działalności edukacyjnej. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka oraz Szkoła Podstawowa nr 30 to przykłady stosowania odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

- Nagrodzenie naszej szkoły Certyfikatem Wiarygodna Szkoła, bardzo nas cieszy – podkreśla Aleksander Porębski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rudzie Śląskiej. – Od kilku lat realizujemy „Program Wspierania Uczniów Szczególnie Uzdolnionych”, którym w roku szkolnym 2013/2014 objęliśmy 25 osób. Zajęcia kładą nacisk na pracę indywidualną i zespołową. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim z przedmiotów ścisłych, humanistycznych oraz języków obcych – dodaje.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 został doceniony również za wysoką zdawalność egzaminów maturalnych oraz gimnazjalnych, wprowadzenie innowacji pedagogicznej w zakresie edukacji regionalnej w dwóch klasach gimnazjum, a także za wygrany Finał Debat Oxfordzkich w województwie Śląskim w roku szkolnym 2012/13. - Z udziału w programie Wiarygodna Szkoła płyną liczne korzyści dla naszej szkoły, przede wszystkim: podniesienie jej prestiżu, docenienie pracy uczniów i nauczycieli, a także uświadomienie młodzieży zainteresowanej naszą szkołą, że do nas naprawdę warto się zapisać – uważa dyrektor Aleksander Porębski.

Druga z wiarygodnych szkół to SP nr 30 im. Karola Miarki. Placówka nie dość, że dobrze przygotowuje swoich podopiecznych do sprawdzianu umiejętności na koniec klasy 6 (wyniki powyżej średniej wojewódzkiej), to jeszcze ma liczne osiągnięcia w dziedzinie sportu. – Wytypowanie naszej szkoły przez Instytut Badań Edukacyjnych to dla nas duże wyróżnienie. Jest ono pewnego rodzaju reklamą, która może przyczynić się do tego, że rodzice chętniej będą zapisywać swoje pociechy właśnie do naszej placówki - stwierdza Marek Kasprzyk, dyrektor SP 30 w Rudzie Śląskiej. - Chcemy także  zadbać nie tylko o wysoki poziom edukacji, ale także rozwijać ich sprawność fizyczną. Mamy dostęp do nowoczesnego basenu krytego i klasy sportowe o profilu pływackim. Współpracujemy z Uczniowskim Klubem Pływackim ”Ruda”. Cały czas staramy się poszerzać naszą ofertę sportową oraz edukacyjną - dodaje dyrektor.

Wiarygodna Szkoła to inicjatywa realizowana w ramach programu Wiarygodna Firma. Uczestnictwo w programie wiąże się z otrzymaniem prestiżowego wyróżnienia, jakim jest Certyfikat Wiarygodności. Celem Programu  jest ułatwienie rodzicom i przyszłym  uczniom dokonania oceny danej szkoły przy podejmowaniu decyzji o jej wyborze. Ponadto, program ten wspiera rozwój i pozycję szkół, które w nim uczestniczą, poprzez promocję ich pozytywnego wizerunku, który ma wynikać z odpowiedniego poziomu nauczania i zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. W województwie śląskim w programie wzięło udział 29 placówek, natomiast w całej Polsce 107.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter