Kir Żałobny

Rudzki Jarmark Wielkanocny już w czwartek

Wielkanocne pisanki

Koncerty gwiazd śląskiej sceny muzycznej, występy artystyczne, koncert kapeli góralskiej oraz warsztaty świąteczne dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach Rudzkiego Jarmarku Wielkanocnego. Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy czwartek (21.03) na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu i potrwa aż do niedzieli.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Rudzkiego Jarmarku Wielkanocnego i wspólnego przeżywania atmosfery zbliżających się Świąt Wielkanocnych – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. – Na rudzkim rynku będzie można kupić różne rzeczy związane ze świętami oraz znaleźć ciekawe pomysły na świąteczne podarunki dla bliskich osób – dodaje.

W pierwszy dzień wiosny, czyli w czwartek, Rudzki Jarmark Wielkanocny rozpocznie się o godz. 12:00 przywitaniem wiosny i ogłoszeniem wyników konkursu „Wymyśl grafikę na śmieciarkę”. Nastąpi również prezentacja jednego z samochodów ze zwycięskimi pracami oraz wręczenie nagród laureatom konkursu.

– Ten dzień będzie poświęcony przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, dla których nie zabraknie wielu atrakcji, warsztatów i zabaw. Mam nadzieję, że odwiedzając nowobytomski rynek, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – podkreśla Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miasta Ruda Śląska.

O godz. 12:45 zaplanowane zostały warsztaty świąteczne z Sylwią Szydą, podczas których dzieci będą miały okazję stworzyć ozdoby nawiązujące do Świąt Wielkanocy. Natomiast o godz. 17:00 odbędzie się widowisko słowno – muzyczne „Przebojowe zoo”, które zaprosi dzieci do wspólnej zabawy w bajkowym świecie. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami.

O godz. 18:00 rozpocznie się koncert charyzmatycznej wokalistki związanej ze śląską sceną muzyczną - Karoliny Treli.
Kolejny dzień Rudzkiego Jarmarku Wielkanocnego – czyli piątek (22.03) – rozpocznie się o godz. 17:00 koncertem kapeli góralskiej „Jacy Tacy”. Z kolei o godz. 18:00 na scenie zaprezentuje się Teatr Pierro z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej. Młodzież zabierze publiczność w muzyczną podróż pt. „Wiosenne wzruszenia”. W tym dniu na rynku zaplanowano także warsztaty artystyczne z wykonywania ozdób świątecznych, które koordynować będzie Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.

Sobota (23.03) przyniesie kolejne muzyczne atrakcje. O godz. 17:00 rozpocznie się koncert Michała Gabora, piosenkarza z Rudy Śląskiej, który swoimi singlami podbija największe stacje telewizyjne i które stają się hitami w internecie. A o godz. 18:00 miłośnicy śląskich przebojów będą mieli okazję posłuchać zespołu Arkadia Band.

Ostatniego dnia jarmarku, w niedzielę (24.03), na scenie będzie można podziwiać występy muzyczne i wokalne, nawiązujące do tematyki Wielkanocy, wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie Śląskiej. Rudzki Jarmark Wielkanocy zakończy się koncertem śląskiego artysty Jacka Kieroka, który swoją karierę muzyczną rozpoczął ponad 30 lat temu. W jego repertuarze znajdują się piosenki utrzymane w stylistyce szlagierowej, tanecznej oraz nawiązują do muzyki greckiej i bałkańskiej.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Każdego dnia Rudzkiego Jarmarku Wielkanocnego na rynku w Nowym Bytomiu będzie można kupić oryginalne ozdoby i dekoracje świąteczne oraz spróbować różnego rodzaju smakołyków. W części gastronomicznej znajdą się również potrawy regionalne. Stragany będą czynne w czwartek i piątek w godz. od godz. 12:00 do 19:00 oraz w sobotę i niedzielę od godz. 11:00 do 19:00.

Program Rudzkiego Jarmarku Wielkanocnego:

Czwartek, 21 marca

12:00 - przywitanie wiosny
12:15 – ogłoszenie wyników konkursu „Wymyśl grafikę na śmieciarkę”
12:45 – 14:00 – warsztaty świąteczne dla dzieci z Sylwią Szydą
17:00 – „Przebojowe zoo” – teatrzyk dla dzieci
18:00 – 19:00 – koncert Karoliny Treli

Piątek, 22 marca

17:00 – 18:00 – kapela góralska „Jacy tacy”
18:00 – 19:00 – Teatr Pierro z rudzkiego „Morcinka” w programie „Wiosenne wzruszenia”
Zajęcia towarzyszące – warsztaty artystyczne z wykonywania ozdób świątecznych prowadzone przez Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka.

Sobota, 23 marca

17:00 – 18:00 - koncert Michała Gabora
18:00 – 19:00 - koncert zespołu Arkadia Band

Niedziela, 24 marca:

17:00 – 18:00 – program przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej
18:00 – 19:00 – koncert Jacka Kieroka

Grafika zapowiadająca jarmark wielkanocny.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter