Header decorative image
Kir Żałobny

Rudzki Jarmark Świąteczny

grafika przedstawiająca domek świąteczny, przy nim dzieci, na tle grafiki napis
grafika przedstawiająca domek świąteczny, przy nim dzieci, na tle grafiki napis

Koncerty gwiazd sceny śląskiej, warsztaty artystyczne, Świąteczny Konwój Radia Zet, bezpłatna karuzela, występy dzieci i młodzieży oraz spotkanie ze św. Mikołajem – to atrakcje, jakie m.in. czekają na mieszkańców podczas tegorocznego Rudzkiego Jarmarku Świątecznego, który rozpocznie się 7 grudnia /czwartek/. Wydarzenie tradycyjnie zorganizowane zostanie na Placu Jana Pawła II i potrwa cztery dni do niedzieli 10 grudnia.

- Zapraszam mieszkańców do odwiedzenia Rudzkiego Jarmarku Świątecznego, do wspólnego przeżywania magii zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i złożenia sobie życzeń - zaprasza Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

W tym roku Rudzki Jarmark Świąteczny rozpocznie się w czwartek /7 grudnia/ o godz. 16.30 i potrwa do niedzieli /10 grudnia/.

Na rynku stanie 20 domków handlowych z oryginalnymi ozdobami i dekoracjami świątecznymi oraz stoiskami gastronomicznymi, na których znajdą się regionalne potrawy. Będą one czynne w trakcie tych czterech dni od godz. 14.00 do 20.00. W tym czasie mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty świątecznej różnych firm i stowarzyszeń. Ponadto dla najmłodszych przewidziane są liczne atrakcje. – Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się karuzela dla dzieci, z której w tym roku będzie można skorzystać nieodpłatnie podczas wszystkich dni jarmarku – zapowiada Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. Ponadto czas jarmarku uatrakcyjniony zostanie programem artystycznym, a w każdym dniu dzieci będą mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem, który częstować będzie słodkościami.

Rudzki Jarmark Świąteczny poprzedzony zostanie tradycyjnym Biegiem Mikołajów, organizowanym przez MOSiR Ruda Śląska.
6 grudnia /środa/ o godz. 11.00 na Stadionie Lekkoatletycznym MOSIR przy ul. Czarnoleśnej odbędzie się charytatywny Bieg Mikołajów z Fundacją Aktywni My, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie, rehabilitację i sprzęt medyczny dla braci bliźniaków Piotrusia i Maciusia.

7 grudnia /czwartek/
Pierwszy dzień jarmarku rozpocznie się o godz. 16.30 i dedykowany jest przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom. Dla nich Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka przygotowało warsztaty artystyczne, podczas których dzieci będą mogły własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe, a następnie wspólnie udekorować choinki ustawione wokół sceny. Na scenie wystąpią mażoretki–"Elfy" oraz wokaliści z Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych „In – nI”. O 17:00 do wspólnej zabawy zaproszą Roko i Colino, a następnie w świątecznym klimacie zaprezentuje się Marta Mansfeld, laureatka konkursu „O Rudzki Mikrofon 2023”. Na 18:00 zaplanowano uroczyste rozświetlenie choinki, a po nim spotkanie z Elzą z "Krainy lodu". O godz. 18:45 rozpocznie się koncert zespołu De Silvers.

8 grudnia /piątek/
Od godz. 17:00 rozpoczną się występy dziecięcych zespołów tanecznych z ODK RSM Pulsar oraz koncert wokalistów Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. O godz. 18:00 z programem świątecznym wystąpi Monika Monya Konopka, a następnie rozpocznie się gwiazdkowe spotkanie z Teresą Walerjańską i Bożeną Mielnik.

9 grudnia /sobota/
O godz. 12:00 na  rudzki rynek zawita Świąteczny Konwój Radia ZET, który zatrzyma się w mieście do godz. 17:00. Konwój zabiera ze sobą moc rozgrzewających atrakcji, prezenty i fabrykę czekolady na kółkach. W miasteczku Radia ZET pojawi się m.in. Magiczny Tron Świętego Mikołaja, fotobudka z kartkami świątecznymi, Czekoladowy Wawel Truck, tor Świętego Mikołaja oraz kulinarny Food Truck Sokołów i świąteczny truck z kawą i kulinarnymi niespodziankami. Nie zabraknie konkursów, gier i zabaw świątecznych.
O godz. 17:00 na scenie wystąpi Studio Tańca Endorfina z ODK RSM Jowisz, a następnie rozpocznie się program artystyczny Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie Śląskiej. O godz. 18:15 ruszy świąteczne koncertowanie Zbyszka Lemańskiego z córkami oraz Claudii i Kasi Chwołka.

10 grudnia /niedziela/
Niedzielne świętowanie rozpocznie program artystyczny w wykonaniu artystów Amatorskiego Teatru "Pierro", działającego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej. O godz. 17:00 wystąpi Studio Tańca i Ruchu "Progress". Podsumowaniem rudzkiego jarmarku będzie świąteczne muzykowanie z zespołem Arkadia Band i Darkiem Nowickim, które rozpocznie się o godz. 17:30.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter