Header decorative image
Kir Żałobny

Ruda Śląska na 39. pozycji w ogólnokrajowym rankingu gmin

Plakat informacyjny o lokacie Rudy Śląskiej w rankingu Czyste powietrze. Grafika - mapa miasta oraz liść klonu.

Ruda Śląska zajęła 39. pozycję na 2477 gmin uwzględnianych w ogólnokrajowym rankingu w Programie „Czyste Powietrze”. Ranking dotyczy liczby złożonych wniosków w latach 2018 – 2023 w porównaniu do liczby budynków jednorodzinnych w gminie na podstawie danych opublikowanych przez Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od III kwartału 2021 roku Ruda Śląska nieprzerwanie widnieje w ww. ogólnopolskim rankingu 100 najaktywniejszych gmin w kraju - ze znaczącym wzrostem tej pozycji.

12 lipca 2021 roku władze Rudy Śląskiej podpisały z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach porozumienie w sprawie prowadzenia Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego „Czyste Powietrze” oraz promowania jego założeń na terenie Gminy Ruda Śląska.

Punkt działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jest odpowiedzialny m.in. za organizację spotkań informacyjnych dla mieszkańców oraz dystrybucję materiałów edukacyjno-informacyjnych. Pracownicy wspierają potencjalnych beneficjentów na każdym etapie procesu wnioskowania o dotację oraz jego rozliczenia. Pomagają w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji i służą fachową wiedzą w zakresie objętym działalnością programu. Jest to duże udogodnienie dla mieszkańców miasta, którzy w sprawie dofinansowania nie muszą jeździć do Katowic.

Punkt prowadzony jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej przy ul. Markowej 20 w określonych terminach:

  • poniedziałek w godz. 10:00-15:00,
  • wtorek, środa w godz. 8:00-12:00,
  • czwartek w godz. 12:00-17:00.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter