Header decorative image
Kir Żałobny

Ruda Śląska ? dobre miejsce do zamieszkania

Przykładem realizacji deweloperskich cieszących się dużym powodzeniem wśród potencjalnych nabywców jest ?Osiedle nad doliną? w Kłodnicy w dzielnicy Halemba oraz ?Osiedle Leśne? w dzielnicy Kochłowice. W tym roku miasto zbyło teren przy ul. Norwida w dzielnicy Ruda, gdzie budowane jest osiedle domów mieszkalnych
w zabudowie szeregowej. W najbliższym czasie rozpocznie się realizacja kompleksu budynków wielorodzinnych przy ul. Wolności i Mickiewicza.

 

Już we wrześniu zostanie wystawiona do zbycia duża nieruchomość niezabudowana w dzielnicy Ruda przy ul. Chryzantem o powierzchni 68 682 m2, pod budowę zespołu budynków mieszkalnych i obiektów handlowo-usługowych. Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wraz z nieuciążliwą funkcją usługową, o powierzchni 20 024 m2, będzie możliwy do zagospodarowania w dzielnicy Kochłowice przy ul. Wyzwolenia i Wrzosowej.

 

Dzielnica Kochłowice jest dla deweloperów szczególnie atrakcyjna. Bliskość lasu, dużo terenów zielonych z dala od ruchliwych ulic to dobre miejsce pod budowę osiedli mieszkaniowych. Działka o powierzchni 7 972 m2 będzie do zagospodarowania pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną przy ul. Grzybowej, a przy ul. Wireckiej ? dwie działki o wielkości 13 426 m2 i 8393 m2. W sąsiedztwie głównej arterii komunikacyjnej miasta przy ul. Chłopskiej w dzielnicy Halemba znajduje się kilka działek o łącznej powierzchni 23 111 m2. W tej samej dzielnicy do zbycia jest działka przy ul. Kochłowckiej o powierzchni 8521 m2, a przy ul. Karczmarka ? 2931 m2. Inwestycje mieszkaniowe możliwe są również w dzielnicy Godula przy ul. Doroszewskiego na powierzchni 3471 m2.


Dla mieszkańców, którzy samodzielnie chcą budować swój wymarzony dom, miasto przygotowało działki o mniejszych powierzchniach - w granicach 400 ? 900 m2. Do indywidualnego zagospodarowania przygotowywane są działki w dzielnicy Orzegów przy ul. Puszkina, Królowej Jadwigi, Janty, Gliwickiej i Stromej. W dzielnicy Ruda przy ul. Bujoczka, a w Goduli przy ul. Smoluchowskiego.


W dzielnicy Nowy Bytom dwie działki przy ul. Żelaznej, a w dzielnicy Czarny Las przy ul. Kazimierza, Tołstoja, Słowackiego, Bytomskiego i Kokota.

 

Bliższe informacje: Krzysztof Żok, Wydział Rozwoju Miasta, tel. 032 248 62 80 do 89, w. 1200.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter