Header decorative image
Kir Żałobny

Rozszerzenie działalności Młodzieżowego Domu Kultury

Duża plansza reklamowa z napisem Młodzieżowy dom kultury. Przed nią ławka szkolna, na niej stoi ekspozytor z ulotkami. Po prawej stronie kwiat doniczkowy.

Od września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Bykowinie rozpoczął działalność oddział Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie Śląskiej. W nowej lokalizacji odbywać się będą zajęcia: wokalne, sportowe, plastyczne i szachowe, prowadzona będzie nauka języka angielskiego, gry na gitarze oraz funkcjonował będzie zespół instrumentów perkusyjnych.

- Szkoła Podstawowa nr 2 to pierwsza placówka, w której otwieramy filię Młodzieżowego Domu Kultury. Mam nadzieję, że ta formuła się sprawdzi i będziemy mogli zainaugurować takie działania również w innych szkołach – mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent ds. społecznych.

Głównym celem podjętego działania jest zwiększenie dostępności oferty Młodzieżowego Domu Kultury dla dzieci i młodzieży z całego miasta. – Nasza placówka mieście się w dzielnicy Ruda. Zdajemy sobie sprawę, że dla rodziców dojazd może stanowić problem, dlatego teraz będziemy bardziej dostępni - zapowiada Katarzyna Sroka, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. - W naszych zajęciach będą mogli brać udział wszyscy uczniowie, niezależnie od dzielnicy zamieszkania czy też szkoły, do której uczęszczają – dodaje.

Zajęcia będą odbywały się od 11 września, w godzinach popołudniowych w segmencie B. Prowadzone będą przez profesjonalnych nauczycieli. W poniedziałek planowane są zajęcia „Łamigłówki mądrej główki" oraz „Plastyka dla smyka", następnie zajęcia muzyczno-ruchowe oraz lekcje języka angielskiego. Wtorek to dwa bloki studia piosenki. W środę odbywać się będą warsztaty szachowe, nauka gry na gitarze oraz zajęcia Junior sport. Z kolei piątek zarezerwowany jest dla zespołu instrumentów perkusyjnych, który podzielony jest na grupy.

Szczegółowy rozkład zajęć oraz wzór wniosku o przyjęcie dziecka dostępne są na stronie internetowej MDK-u. Formularz można pobrać również na portierni Szkoły Podstawowej nr 2.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter