Kir Żałobny

Realizujemy marzenia przez bieg

Odpowiedzi na te i inne pytania padły podczas konferencji prasowej zapowiadającej Mistrzostwa Śląska w Biegu 12-godzinnym oraz II Rudzki Bieg Sztafetowy, która odbyła się 23 marca w Urzędzie Miasta.

  

Osiemdziesięciu uczestników - reprezentanci Polski startujący w Mistrzostwach Świata i Europy w biegu 24-godzinnym, a także trzeci zawodnik na świecie w biegu na 100 km  to stawka biegaczy, którzy zmierzą się w XII Międzynarodowym Rudzkim Biegu 12-godzinnym, a zarazem Mistrzostwach Śląska w biegu 12-godzinnym, który rozpocznie się 28 marca o godz. 7:00 w Rudzie Śląskiej.

 

Imprezie towarzyszyć będzie II Rudzki Bieg Sztafetowy. Wśród 10 zespołów 5-osobowych rywalizujących w tym biegu będzie można zobaczyć m.in. przedstawicieli nauczycieli, uczniów, policji, straży miejskiej, urzędników, oraz sztafetę z partnerskiego dla Rudy Śląskiej Giżycka. Bieg potrwa 4 godziny, a  jego początek wyznaczono na godz. 13:30.

 

Trasę biegów  stanowi pętla o długości 981,6 m przebiegająca obok stadionu GKS Wawel do ul. Teatralnej dalej Dąbrowskiego i Katowicką pod stadion. Trasa posiada aktualny atest PZLA.

 

Bliższych informacji udzielą:
Mistrzostwa Śląska w biegu 12-godzinnym -  August Jakubik,  tel. 506 334 584
II Rudzki Bieg Sztafetowy ? Tomasz Kulpok tel. 32 342 36 06

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter