Header decorative image
Kir Żałobny

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego odebrał Honorowe Obywatelstwo Rudy Śląskiej

O przyznaniu prof. Jerzemu Buzkowi tytułu ?Honorowy Obywatel Miasta Ruda Śląska? radni zdecydowali
25 czerwca 2009 r. W uzasadnieniu do uchwały, podpisanym przez Prezydenta Miasta Andrzeja Stanię, czytamy: ?Pan prof. Jerzy Buzek jest wybitnym Ślązakiem, godnie reprezentuje region śląski w Parlamencie Europejskim. Swoją działalnością promuje zarówno region, jak i Rudę Śląską, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszego rozwoju. Wielokrotnie gościł w Rudzie Śląskiej, za każdym razem podkreślając jak ważne są dla niego sprawy Śląska i jego mieszkańców?.

Dziękując za nadanie tytułu Honorowego Obywatela Rudy Śląskiej prof. Jerzy Buzek jak zwykle bardzo ciepło wyrażał się o naszym mieście.M.in. powiedział:"Jesteście nie tylko Śląskiem w pigułce,  jesteście Europą w pigułce." Bez wahania wymienił też 11 dzielnic Rudy Śląskiej oraz wykazał sie znakomitą znajomością historii naszego miasta.

 

W ubiegłym roku prof. Buzek gościł w naszym mieście podczas cyklicznych spotkań ?Znani Ludzie w Twojej Rudzie?, konferencji ?Równe szanse ? równy start. Pracodawco, zatrudnij niepełnosprawnego?, uroczystej sesji Rady Miasta Ruda Śląska z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia miasta w obecnym kształcie, a także konferencji pt. ?Dorobek dziesięciolecia polskich miast na prawach powiatu w województwie śląskim?.


- Jestem niemalże mieszkańcem Rudy Śląskiej przez częstotliwość pobytu tutaj. Organizujecie Państwo mnóstwo fantastycznych spotkań - mówił prof. Buzek podczas konferencji. Wielokrotnie podkreślał swoje uznanie dla Rudy Śląskiej.


W czasie ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek uzyskał w naszym mieście największe poparcie spośród wszystkich kandydatów. Głosowało na niego 49 proc. wszystkich rudzian, którzy poszli do urn.

 Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter