Header decorative image
Kir Żałobny

Przed dworcem w Chebziu po nowemu

na pierwszym planie nowa droga , ścieżka rowerowa i przystanek autobusowy. W tle budynek dworca i pociąg.

Zakończyła się modernizacja układu drogowego w rejonie dworca w Rudzie Śląskiej - Chebziu, gdzie powstały nowe nawierzchnie jezdni i chodników oraz nowe zatoki autobusowe, a przed samym budynkiem dworca utworzono miejsca parkingowe typu „kiss & ride”. W ramach inwestycji przebudowano także kanalizację deszczową oraz zainstalowano nowe oświetlenie uliczne. Koszt zadania wyniósł 2,5 mln zł, z czego ponad 1,1 mln zł pochodziło z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Od 23 października w rejon dworca powracają także autobusy linii 118 i 147, które nie obsługiwały tamtejszych przystanków w czasie remontu.

- Zakończona inwestycja powinna poprawić komfort dojazdu oraz dojścia do budynku dworca. Rozebrano nieużywane od lat pomieszczenia magazynowo-gospodarcze znajdujące się za budynkiem dworca i umożliwiono na powstałej w ten sposób przestrzeni tymczasowe parkowanie – podkreśla prezydent Michał Pierończyk. – Docelowo w tym miejscu także powstanie parking - zapowiada.

Główne prace polegały na przebudowie terenu znajdującego się bezpośrednio przed dworcem. Została tam wykonana nowa konstrukcja podbudowy jezdni i chodników oraz częściowo nawierzchnia terenu. W dogodnych miejscach wydzielono zatoki autobusowe. Ponadto ułożono nową nawierzchnię asfaltową oraz z kostki betonowej. Zbudowano nowe oświetlenie uliczne, na które składa się 29 opraw LED na 26 słupach aluminiowych. Natomiast przed budynkiem dworca powstały dwa miejsca parkingowe typu „kiss & ride” oraz jedno miejsce dla osób z niepełnosprawnościami.

Od skrzyżowania ul. Dworcowej i Przedtorze do ul. Zabrzańskiej poprowadzony został ciąg pieszo-rowerowy wraz z odwodnieniem.

Od 23 października w rejon dworca w Chebziu nastąpi powrót komunikacji autobusowej. Chodzi o linie 118 i 147. W czasie przebudowy autobusy dojeżdżały jedynie do ul. Węglowej.

Koszt realizacji całości inwestycji wyniósł 2,5 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel ponad 1,1 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter