Kir Żałobny

Powstaną kolejne kompleksy sportowe

Powstaną kolejne kompleksy sportowe

Boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, rzutnia do pchnięcia kulą, bieżnia do skoku w dal oraz trzytorowa bieżnia do sprintu na 60 m – tak będzie wyglądał kompleks sportowy, który tego roku powstanie przy Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Obrońców Westerplatte w dzielnicy Wirek. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na realizację przedsięwzięcia. Inwestycja ma kosztować ponad 1,1 mln zł i będzie jednym z trzech tego rodzaju zadań prowadzonych w 2018 roku w Rudzie Śląskiej. Nowoczesnych kompleksów sportowych doczekają się też Szkoły Podstawowe nr 3 przy ul. Norwida oraz nr 13 przy ul. ks. Niedzieli.

- Jeszcze w tym roku uczniowie trzech rudzkich szkół będą mogli cieszyć się wspaniałymi kompleksami sportowymi. Mam nadzieję, że miejsca te posłużą całym lokalnym społecznościom – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. - Na bieżąco staramy się modernizować kolejne obiekty. W Rudzie Śląskiej są placówki, które nie posiadają praktycznie żadnej zewnętrznej infrastruktury sportowej. O nich myślimy w pierwszej kolejności – dodaje.

W rejonie Szkoły Podstawowej nr 16 od kilku lat nie prowadzi się już eksploatacji górniczej. Stąd też decyzja o modernizacji tego miejsca. Prace budowlane rozpoczną się w ostatnim tygodniu maja. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia tego roku. - Tak jak w przypadku wcześniejszych tego rodzaju inwestycji, zależy nam na tym, by z obiektu uczniowie mogli korzystać od początku nowego roku szkolnego – tłumaczy Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji UM.

Kompleks przy ul. Obrońców Westerplatte kosztował będzie ponad 1,1 mln zł. W ramach inwestycji powstaną trzy boiska o nawierzchni poliuretanowej: do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, rzutnia do pchnięcia kulą, bieżnia do skoku w dal oraz trzytorowa bieżnia do sprintu na 60 m. Zmodernizowany zostanie też plac apelowy oraz część ogrodzenia, powstaną ławki i piłkochwyty.

Prace w podobnym zakresie, jak przy Szkole Podstawowej nr 16, prowadzone będą tego roku także przy Szkole Podstawowej nr 13 w Bielszowicach. – Procedura przetargowa nadal trwa. Zgodnie z planem roboty budowlane mają rozpocząć się w maju i zakończyć w sierpniu – zapowiada Piotr Janik. Koszt inwestycji wyniesie ponad 880 tys. zł. Poza wspomnianym przy wireckiej placówce zakresem prac, w Bielszowicach powstanie dodatkowo boisko do badmintona.

- Z niecierpliwością czekamy na kompleks sportowy, który powstanie przy naszej szkole – podkreśla Sabina Sladkowska, wicedyrektor szkoły i nauczyciel wychowania fizycznego. – Jeżeli tylko będzie ku temu sprzyjająca pogoda, zamierzamy wszelkie lekcje wychowania fizycznego prowadzić na zewnątrz. To niesamowicie odciąży halę gimnastyczną. Dzięki planowanym boiskom będziemy mogli urozmaicać też dzieciom zajęcia pozalekcyjne – dodaje. – Nasza szkolna drużyna dziewcząt jest wielokrotnym wojewódzkim mistrzem mini piłki ręcznej. Nowy obiekt ułatwi im treningi. Poza tym od lat bierzemy udział w ogólnopolskiej imprezie Szczypiorniak na Orlikach. W przyszłości jedną z jej odsłon moglibyśmy zorganizować u siebie – podsumowuje Sladkowska.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie też przetarg na realizację kompleksu sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Norwida w Rudzie. Na miejscu ma powstać boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, poliuretanowe boiska do koszykówki i siatkówki, siłownia plenerowa typu street workout, bieżnia do skoku w dal oraz trzytorowa bieżnia do sprintu na 60 m. Cały teren zostanie też oświetlony. Ponadto inwestycja zakłada modernizację placu apelowego. Planowany koszt realizacji przedsięwzięcia to 2,5 mln zł.

Wymienione kompleksy sportowe to nie jedyne inwestycje o charakterze sportowym, jakie realizowane będą w 2018 roku w Rudzie Ślaskiej. Jeszcze w tym roku z budżetu obywatelskiego powstanie minipark linowy z tyrolką i trampolinami przy ul. Kolberga w Wirku, kort tenisowy w parku Strzelnica w Bielszowicach, miniboisko, ławki i urządzenia zabawowe w ogrodzie Miejskiego Przedszkola nr 39 w Halembie, boisko wielofunkcyjne na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Czarnym Lesie oraz strefa sportu i rekreacji w Parku Dworskim w Nowym Bytomiu. Rozbudowana zostanie też infrastruktura sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6 w Orzegowie.

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter