Kir Żałobny

Polonia Amerykańska zebrała pieniądze dla śląskich dzieci

undefinedundefined

 

- Te dzieci bardzo dużo przeszły i wiemy, że świąteczne prezenty nie rozwiążą ich problemów, ale mamy nadzieję, że będzie to dla nich mały płomyk ciepła, tak bardzo potrzebny wszystkim w Święta. Pani Kayah Mirecka ? Ploss, kiedy tylko ma możliwość stara się wspomagać Fundację ?Dzieci Śląska?  i jesteśmy jej za to niezmiernie wdzięczni ? mówi Jerzy Siwy, Przewodniczący Rady Fundacji
 
Pod wpływem doniesień o wrześniowej tragedii Mirecka-Ploss postanowiła, wraz z wizytującym Waszyngton Kazimierzem Kutzem, zebrać fundusze na pomoc świąteczną dla dzieci ofiar i poszkodowanych Górników. Udało się zebrać sumę dziesięciu tysięcy dolarów, która została przekazana Fundacji Kayi Mireckiej-Ploss ?Dzieci Śląska? z Nakła Śląskiego.

 

- Pieniądze, które otrzymaliśmy zostały przeznaczone na paczki dla 60 dzieci. W świątecznych prezentach znajdą się słodycze oraz kupony prezentowe w wysokości od 300-600 zł. Mamy nadzieję, że te pieniądze, choć w małym stopniu pozwolą na zaspokojenie świątecznych potrzeb - dodaje Jerzy Siwy, Przewodniczący Rady Fundacji.

  

Prezenty zostały wręczone 12 grudnia w sali sesyjnej UM Ruda Śląska przez Prezydenta Miasta Andrzeja Stanię i Pana Posła Kazimierza Kutza.

 

To już kolejna akcja pomocy Polonii Amerykańskiej skupionej wokół Kayi Mireckiej-Ploss, która w roku 2000 założyła w Stanach Zjednoczonych Instytut Jana Karskiego. Jedną z form działalności jest inicjatywa "Wakacje marzeń", w ramach której - we współpracy z Jolantą Kwaśniewską - Kayah Mirecka-Ploss zaprosiła ok. 180 polskich dzieci na dwutygodniowe wakacje do USA.

 

Bliższe informacje: Aleksander Maicher, Dyrektor Wykonawczy Instytutu Karskiego, kom. 693 901 799, e-mail:amaicher@ruda-sl.pl

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter