Header decorative image
Kir Żałobny

Początek sezonu na pełnych obrotach

To był medalowy weekend dla zawodników UKS „Manta” Ruda Śląska. Pływacy zaprezentowali się podczas I rundy Międzynarodowych Zawodów Pływackich „Sobota w Cieszynie” oraz Międzynarodowych Zawodów Grand Prix Opola.

- W Cieszynie pojawiliśmy się jako jedna z najliczniejszych ekip – 16 zawodników – wspomina Mateusz Niegot, trenujący wraz z Robertem Mośko rudzkich pływaków.

Podczas  imprezy zawodnicy rudzkiego klubu czterokrotnie stawali na podium. Dwa medale, złoty na dystansie 50m stylem dowolnym oraz srebrny na 100m stylem grzbietowym trafiły na szyję Michała Trzcionki. Także dwoma medalami może pochwalić się Arkadiusz Grychtoł, który zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym oraz złoty na dystansie 100m stylem grzbietowym. - Wielu pływaków uplasowało się w pierwszej „dziesiątce” a nawet „piętce” klasyfikacji końcowej poszczególnych konkurencji. Co najważniejsze, niemal wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe oraz zdobyli kolejne cenne doświadczenia związane ze startami oraz rywalizacją sportową – podkreśla Niegot.

Podczas gdy młodsi zawodnicy „Manty” rywalizowali w Cieszynie, ich bardziej doświadczeni koledzy sprawdzali swoje umiejętności podczas Międzynarodowych Zawodów Grand Prix Opola. „Mantę” reprezentowało 8 zawodników z roczników 2001 i 2002, którzy ze stolicy województwa opolskiego przywieźli 8 medali. Trzy złote medale wywalczył Wiktor Kijek w konkurencjach: 200m stylem klasycznym, 100m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym. Wiktor do worka z medalami dorzucił również srebro na 200m stylem zmiennym. Kolejny złoty medal to zasługa Patrycji Szymczak, która była pierwsza w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Zawodniczka wywalczyła również 3 srebrne medale na dystansach: 50m, 100m i 200m stylem dowolnym. Miejsca czwarte, najmniej lubiane przez wszystkich sportowców, zajęli: Marta Skudlik, Dawid Kowalczyk, Dawid Nowotny oraz sztafeta męska w składzie: Kijek, Nowotny, Ptak, Kowalczyk.

Dla zawodników „Manty” były to pierwsze zawody w nowym sezonie. Przed nimi Liga Klubów Śląskich, Miting Pływacki w Tarnowskich Górach oraz Miting w Rybniku.