Kir Żałobny

Po raz trzeci do Watykanu

Biegacze wyruszyli 2 października o godz. 9:00 z Placu Jana Pawła II. Godzinę wcześniej w kościele pw. św. Pawła została odprawiona msza święta.

 

 

Rudzkie pokojowe sztafety swoją renomą już dawno przekroczyły granice naszego miasta. Tegoroczna wyprawa do Watykanu jest szczególna. Poprzednio rudzkich zawodników na placu św. Piotra witał Karol Wojtyła. Powrót do Rudy Śląskiej zaplanowany jest na 11 października w godzinach wieczornych. Inicjatorem pokojowych sztafet jest rudzki ultramaratończyk August Jakubik.

 

Bliższe informacje: August Jakubik, tel. 506 334 584.


 

undefined
Pod pomnikiem Jana Pawła II w Wadowicach
undefined
Spotkanie z prałatem Jakubem Gilem
undefined
Zmiana pałeczki w zimowej scenerii

 

VI Pokojowa Sztafeta Biegowa z Rudy Śląskiej do Watykanu w sobotę wieczorem zakończyła etap biegu po Austrii. Piątek dla rudzkich biegaczy był koszmarny. Cały dzień zarówno w Słowacji jak i w Austrii biegli w deszczu. Szczególnie dotkliwie odczuli to zawodnicy biegnący w kraju Straussa. Momentami deszcz był tak intensywny, że zabawa stawała się niebezpieczna. Jednak eskortujący biegaczy policjanci ograniczali ruch w strefie biegu i można było bez trudu zaliczyć zaplanowane kilometry. Sobota była o niebo lepsza. Fakt, że na trasie był deszcz i śnieg, ale etap kończyli przy pięknie świecącym słońcu, które chyliło się za szczyty ośnieżonych Alp. Całej ekipie dopisuje zdrowie i humory.

Tadeusz Piątkowski, 4 października 2008 r.

 

W niedzielę rudzka sztafeta biegowa do Watykanu dotarła do Ravenny. Rano w Villach biegaczy spotkała niespodzianka w postaci przymrozku. Trzeba bylo drapać szron z samochodów, a na pierwszą zmianę ruszać w rękawiczkach. Za to alpejskie krajobrazy były wspaniałe. Druga zmiana zaczynała w rejonie Wenecji i był to trudny odcinek ze względu na bardzo wąskie drogi bez poboczy i ogromny ruch samochodowy. Obyło się bez problemów i wieczorem obie zmiany zameldowały się w hotelu.

Tadeusz Piątkowski, 5 października 2008 r.

 

undefined
Meta w Domu Pielgrzyma
undefined
Sztafeta pod figurą św. Franciszka w Asyżu

 

W poniedziałek uczestnicy XVI Pokojowej Sztafety Biegowej z Rudy Śląskiej do Watykanu dobiegli do Asyżu. Część biegaczy rozpoczęła dzień sportowej rywalizacji od kąpieli w Adriatyku w Lido Adriano. Potem długie godziny przeprawy przez malownicze Apeniny i ?rodzinna? kolacja w Asyżu. Wtorkowe przedpołudnie rudzcy pielgrzymi przeznaczyli na zwiedzanie Asyżu, a w południe wyruszyli do Rzymu. Trasa była krótka, ale niełatwa, gdyż ogromny ruch samochodowy był dużym utrudnieniem. Ale wszystko skończyło się szczęśliwie. O 20.00 sztafetę w Domu Pielgrzyma witała delegacja z Rudy Śląskiej.

Tadeusz Piątkowski, 7 października 2008 r.

 

 

undefined
O 8.20 wbiegli na Plac Św. Piotra
undefined
Sztafeta przed audiencją generalną na Placu Św. Piotra
undefined
Benedykt XVI błogosławi rudzkich biegaczy


Środa była finałem XVI Pokojowej Sztafety Biegowej z Rudy Śląskiej do Watykanu. Pobudka o godzinie 5.45, śniadanie o 6.15, a o 7.00 wyruszyli na ostatni odcinek. 12-kilometrowa trasa wiodła ulicami Rzymu. Na Placu Św. Piotra zameldowali się o 8.20. W komplecie: 12 biegaczy i dwóch cyklistów. Na audiencję generalną rudzkim biegaczom wyznaczono honorowe miejsca tuż obok papieskiego tronu, z którego Benedykt XVI błogosławił pielgrzymów. Kiedy wyczytano rudzką sztafetę, biegacze trzykrotnym okrzykiem ?pozdrawiamy?, pozdrowili Benedykta XVI, który po ostatnim błogosławieństwie, odjeżdżając, jeszcze raz zwrócił się w stronę pielgrzymów, jakich spotyka się bardzo rzadko.

Tadeusz Piątkowski, 8 października 2008 r.
Szfafeta w obiektywie

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter