Header decorative image
Kir Żałobny

Pierwsze zajęcia samoobrony za nami!

Pierwsze zajęcia samoobrony za nami!

O tym jak przyjąć bezpieczną pozycję walki, bezpiecznie upaść, a także jak wyprowadzić właściwe uderzenie dowiedziały się panie biorące udział w pierwszych zajęciach kursu samoobrony. Dzisiejsze spotkanie dało rudziankom przedsmak tego, co je czeka, w ramach organizowanego przez miasto cyklu zajęć. Bezpłatny kurs to prezent, jaki panie otrzymały z okazji Dnia Kobiet. - Planujemy, aby podczas ośmiu spotkań panie nauczyły się konkretnych technik samoobrony, żeby mogły skutecznie obronić się przed atakiem i napastnikiem – podkreślał Roman Dymek, jeden z instruktorów.

Dzisiejsze spotkanie podzielone zostało na dwie części. Po krótkim wprowadzeniu i rozgrzewce panie przeszły już do konkretnych ćwiczeń. – Panowie są świetnie przygotowani, widać, że mają ogromną wiedzę na ten temat. Zajęcia były prowadzone swobodnie i na  luzie – podsumowały Justyna Czaja i Ewa Lukasek. – Z chęcią wybierzemy się na kolejne. Ruch nie jest nam obcy – mówiły. Zadowolenia nie kryła także Justyna Nieborak. – Bardzo fajne zajęcia. Zrelaksowałyśmy się. Jak na pierwszy raz bardzo dużo się dowiedziałyśmy – podkreślała uczestniczka kursu.

Na pierwszych zajęciach panie dowiedziały się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, by zmniejszyć skutki ewentualnego ataku. Dowiedziały się także, jak bezpiecznie upadać oraz jak wyprowadzić odpowiednie uderzenie. – Widać było, że panie są bardzo zaangażowane, chętne do nauki i zorganizowane. Do wszystkich ćwiczeń podchodziły z entuzjazmem – podkreślał po zajęciach inauguracyjnych instruktor Marek Partuś. – W najbliższym czasie uczestniczki kursu dowiedzą się m.in. jak obronić się przed duszeniem z przodu i z tyłu. Poznają też różne techniki uwalniania się – zapowiada

To już druga edycja organizowanego przez miasto bezpłatnego kursu samoobrony. Panie szkolone są pod okiem trzech instruktorów - Marka Partusia, Romana Dymka oraz Piotra Muca. Na co dzień panowie są pracownikami służb miejskich, ale też instruktorami Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Cały kurs obejmuje osiem spotkań.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter