Header decorative image
Kir Żałobny

Owocny weekend

Ostatni weekend dla zawodników Slavii okazał się pomyślny. Zapaśnicy doskonale zaprezentowali się na międzynarodowym turnieju w Tallinie oraz turnieju Czarny Bór Open. Doskonale wypadła także reprezentacja SP 41 z Ruda Śląskiej zwyciężając w finałowym turnieju programu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Doskonale zaprezentowali się zawodnicy ZKS „Slavia” Ruda Śląska na Międzynarodowym Turnieju w zapasach w stylu wolnym, który rozegrany  został w stolicy Estonii - Tallinie. Do reprezentacji polski na te zawody trener Jousup Abdusalamov powołał dwóch rudzian: Adriana Hajduka 57 kg i Andrzeja Sokalskiego 74 kg. Obaj zaprezentowali się bardzo dobrze. Andrzej Sokalski wygrał rywalizację  kategorii do 74 kg, natomiast Adrian Hajduk stanął na drugim stopniu podium.

W miniony weekend rozegrany został także kolejny turniej w zapasach kobiet  - Czarny Bór Open. W zawodach uczestniczyło 240 zawodniczek między innymi z Francji, Białorusi, Szwecji, Czech, Węgier, Niemiec no i oczywiście z Polski. Zawodniczki Slavii na tle swoich rywalek z zagranicy zaprezentowały się doskonale zdobywając pięć medali i trzecie miejsce w klasyfikacji  klubowej (najlepiej z polskich ekip). Złote medale wywalczyły: Nicole Wiezner 37 kg młodziczek i Natalia  Kubaty 55 kg seniorek, srebrny: Patrycja Kuc 46 kg kadetek, brązowe: Klaudia Krzykowska 65 kg kadetek i Paulina Danisz 44 kg młodziczek.

Swoimi osiągnięciami pochwalić się może także reprezentacja SP 41 z Ruda Śląskiej, która zwyciężyła w finałowym turnieju programu Ministerstwa Sportu i Turystyki prowadzonego przez Andrzeja Suprona: Mały Mistrz - "Zapasy w każdej szkole", Który rozegrany został 6 grudnia w Warszawie. Uczniowie i uczennice rudzkiej podstawówki odnieśli zdecydowane zwycięstwa we wszystkich swoich meczach pokonując kolejno szkoły z: Warszawy (6:1), Bochni (5 : 2), Gdańska (5 : 2) i w końcu w meczu finałowym Lublin (5 : 2)