Header decorative image
Kir Żałobny

Najlepsi z angielskiego nagrodzeni

Najlepsi z angielskiego nagrodzeni

Kurs języka obcego, laptop oraz ufundowanie specjalistycznego egzaminu - to tylko niektóre nagrody, jakie czekały na laureatów miejskiego konkursu językowego. Dziś trafiły one do zwycięzców. W rudzkim magistracie podsumowano wyniki wielkiego testu z języka angielskiego, w którym udział wzięło około tysiąca mieszkańców Rudy Śląskiej. Ci, którzy test ukończyli, osiągnęli średni wynik na wysokim poziomie językowym B2.

- Ogromnie cieszę się, że rudzianie tak licznie przystąpili do testu – mówił wiceprezydent Michał Pierończyk. – Wielki test języka angielskiego dla mieszkańców Rudy Śląskiej zakończył się sukcesem i wszyscy możemy być dumni z wysokiego poziomu, który zaprezentowaliśmy. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę - podkreślał.

W kategorii „najlepsza szkoła” najlepszy wynik w teście uzyskało II Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej (82,44% prawidłowych odpowiedzi). W nagrodę szkoła otrzymała laptop ufundowany przez firmę TirolSki. - Myślę, że inicjatywa organizacji testu była bardzo dobra – mówił dyrektor placówki, Aleksander Porębski.– Na pewno nasza szkoła będzie brała udział w takich inicjatywach organizowanych w przyszłości – podsumował.

Całkiem nieźle ze sprawdzianem poradzili sobie także uczniowie Gimnazjum nr 3, dzięki którym szkoła otrzymała dostęp do internetowego kursu językowego. - Nauczyciele naszej szkoły zachęcali uczniów do wzięcia udziału w teście – mówiła dyrektor Janina Paduch. - Mamy w naszej szkole 3 klasy, których uczniowie mają zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego i te klasy przystąpiły do testu w 100%. Była to atrakcyjna forma sprawdzenia wiedzy – dodaje.

Indywidualnie test najlepiej rozwiązała Natalia Mosz, maturzystka z II Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiego. Nagrodą za to miejsce był rok studiów w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach Gallus.pl. - Pomysł był bardzo dobry na sprawdzenie umiejętności mieszkańców Rudy Śląskiej. Ogólnie pytania były dosyć proste i wiele osób mogło się sprawdzić. Udało mi się uzyskać 100% wynik w najkrótszym czasie. Mam jednak zupełnie inne plany co do studiów, więc nie skorzystam z głównej nagrody. Gdyby takie testy były jeszcze organizowane, na pewno wezmę w nich udział – mówiła podczas dzisiejszego spotkania.

Możliwość darmowego zdobycia certyfikatu TOEIC L&R otrzymał natomiast Paweł Burkat, uczeń 1 klasy Gimnazjum nr 3. - Test był dla mnie dość trudny, ale jak się zna czasy gramatyczne języka angielskiego, to można go było rozwiązać. Test pisałem w domu, samodzielnie i gdyby jeszcze kiedyś był taki organizowany, to też wezmę w nim udział – podsumowywał laureat.

Przypomnijmy, że w wielkim teście z języka angielskiego wzięło udział około 1000 osób, a aż 816 z nich ukończyło go. Część uczestników utworzyło grupy społeczne, które rozwiązywały test wspólnie. Najlepiej spośród nich sprawdzian napisali lekarze, uzyskując 96% poprawnych odpowiedzi. Doskonale poradzili sobie również księża (89%), uczniowie (86%), urzędnicy (81%) oraz nauczyciele nieposiadający wykształcenia filologicznego z języka angielskiego (66%).

Ogólny wynik wszystkich rudzian, którzy przystąpili do testu wyniósł 70%, co stanowi poziom B2. Najwyższy wynik uzyskali mieszkańcy Rudy Śląskiej – Goduli, którzy uzyskali poziom C1, a 92,13% ich odpowiedzi była prawidłowa. Bardzo dobrze poradzili sobie z testem również mieszkańcy Bykowiny (uzyskali 83,74%).  Trzecie miejsce w rankingu uzyskali mieszkańcy Kochłowic - 81,05%. Mieszkańcy Wirku uzyskali poziom 71,68%, Halemby napisali test na poziomie 71,79% Czarnego Lasu na poziomie 75,46 %, Nowego Bytomia (70,51%), a Orzegowa uzyskali 67,2% poprawnych odpowiedzi.

- Od momentu wejścia  Polski do Unii Europejskiej nieustannie dążymy do rozwoju priorytetów UE, do których należy popularyzacja języków obcych – mówi Dominik Doliński ze Szkoły Języków Obcych AngloMan w Rudzie Śląskiej, organizator Testu. – Dla szkoły AngloMan, która na co dzień uczy języków obcych dzieci już od 6. roku życia, młodzież i dorosłych, ten priorytet jest niezwykle istotny. Wykorzystując środki unijne szkoła przeprowadziła kursy językowe dla kilku tysięcy osób. Wraz z firmą Intersieć, która tworzy i wdraża profesjonalne platformy e-learningowe, postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i zorganizować to wielkie wydarzenie, jakim jest test dla wszystkich mieszkańców miasta – mówi.

Szczegółowa lista laureatów wszelkich nagród opublikowana zostanie na stronie internetowej www.rudaslaska.speakingenglish.pl

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter