Header decorative image
Kir Żałobny

Mikołaje na czterech łapach

Owczarek niemiecki leżący na trawie.

Miłośnicy czworonogów oraz ludzie o wielkich sercach spotkają się w najbliższą niedzielę /3 grudnia/ na wireckim targowisku /ul. Kupiecka 2/. Już po raz szósty w Rudzie Śląskiej odbędzie się charytatywna Wystawa Mikołajkowa Owczarków Niemieckich, podczas której będzie można podziwiać piękne okazy psów, ale przede wszystkim wesprzeć dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które funkcjonują w mieście. Podczas wystawy będzie można zobaczyć owczarki z całej Polski. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 16.00.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którym nie jest obcy los najmłodszych, potrzebujących mieszkańców Rudy Śląskiej. Ta akcja to wspaniały i piękny gest na rzecz drugiego, potrzebującego człowieka, a zarazem wielki świąteczny dar serca – mówi Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. – Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców i każdy może przyprowadzić swojego pupila bez względu na jego rasę. Co więcej, w tym roku podczas wystawy swoje stanowisko będzie miał Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, promujący rodzicielstwo zastępcze – dodaje.

Wystawa owczarków niemieckich to szczególne wydarzenie nie tylko dla hodowców i miłośników rasowych czworonogów, ale także dla wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Najważniejszym celem wystawy jest zbiórka prezentów świątecznych, które zostaną przekazane dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rudzie Śląskiej. Co ważne, sami hodowcy również przygotowali prezenty, którymi zostaną obdarowane dzieci.

- Osoby, które chcą przyłączyć się do mikołajkowej zbiórki, mogą sprezentować dzieciakom zabawki, książki, czapki, szaliki, rękawiczki czy paczki ze słodyczami. Każdy prezent będzie z pewnością wielką radością – zaznacza Waldemar Pypłacz, prezes Fanklubu Hodowców Zwierząt Rasowych w Mysłowicach.

Podczas wydarzenia będzie można także porozmawiać z wystawcami i hodowcami na temat hodowli, pielęgnacji i opieki nad owczarkiem niemieckim.
Organizatorami wydarzenia są Fanclub Hodowców Zwierząt Rasowych w Mysłowicach oraz hodowla „Banderoza” z Rudy Śląskiej, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej i Miastem Ruda Śląska.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter