Header decorative image
Kir Żałobny

Mikołaj u babci i wnuka

Przygotowania trwały już od kilku tygodni: pieczenie pierników, ozdabianie stroików świątecznych, malowanie kartek z życzeniami.


W organizację corocznej akcji ?Mikołaj dociera do wszystkich? zaangażowała się także młodzież uczęszczająca do Klubów Młodzieżowych Stowarzyszenia, która przygotowała słodkie upominki dla podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych. Niektórzy spotkali świętego Mikołaja w świetlicy, inni mogli być zaskoczeni wieczorną wizytą w domu. Młodzi nie zapomnieli także o dzieciach, które nie są objęte pomocą Stowarzyszenia. Do nich również, jak co roku, zawitała mikołajowa świta z prezentami. Łącznie w tym roku ?Nereuszowy? Mikołaj dotarł z życzeniami i upominkami do 60 starszych osób oraz 150 dzieci.


Bliższe informacje: Anna Losa ? Jonczyk, tel. 509 927 424.

 

***

 

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej na spotkanie z Mikołajem zaprosili swoich podopiecznych.

 

Pierwsza z imprez odbyła się w sali konferencyjnej MOPS (ul. Markowej 20, Nowy Bytom) i przeznaczona była dla dzieci z grup profilaktyczno-edukacyjnych prowadzonych przez Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie, Caritas Archidiecezji Katowickiej ?Convivo ? Żyć Wspólnie? oraz Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Podczas spotkania dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł wór prezentów sponsorowanych przez firmę Elsat z Rudy Śląskiej. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki i deklamowały wierszyki. Ogłoszony został również konkurs plastyczny dla uczestniczących w imprezie dzieci, który rozstrzygnięty zostanie do końca przyszłego tygodnia.

 

Drugie spotkanie mikołajkowe odbyło się w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Pracownicy socjalni
z wireckiej Sekcji Pracowników Socjalnych i Działu Opieki nad Dzieckiem MOPS wraz z pracownikami Placówki przygotowali dla dzieci specjalne przedstawienie. Była to ?Opowieść wigilijna?, której scenariusz opracowała Monika Czoik. Dzieci były zachwycone.

Oprócz powyższych imprez odbyły się również inne spotkania mikołajkowe w świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przy wsparciu MOPS w Rudzie Śląskiej.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter