Kir Żałobny

Miejski Konkurs o Rudzie Śląskiej „Pszaja moji Rudzie"

Grupa dzieci i dorosłych trzymająca w rękach dyplomy i nagrody/

Już po raz drugi odbył się Miejski Konkurs o Rudzie Śląskiej „Pszaja moji Rudzie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 27 im. Jana Pawła II oraz Szkołę Podstawową nr 41 im. Gwarków Rudzkich. Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku tematem konkursu były dzielnice naszego miasta.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych (I kategoria wiekowa) wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego. Z kolei uczniowie klas IV- VIII szkół podstawowych (II kategoria wiekowa) wzięli udział w konkursie  wiedzy ,,Znawcy dzielnic Rudy Śląskiej”.

Z okazji 65-lecia nadania praw miejskich Rudzie Śląskiej, konkurs dla klas 1-3 odbył się pod hasłem „Współczesna wersja herbów dzielnic Rudy Śląskiej”. Uczniowie na projekcie znaczka przedstawili taki element współczesnego krajobrazu, który kojarzy im się najbardziej z daną dzielnicą miasta. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 70 prac.
24 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 27 im. Jana Pawła II zostały przedstawione wyniki konkursu oraz wręczono nagrody w obu kategoriach.

Projekt herbu:    

Grand Prix: Emila Bucka, kl. III Szkoła Podstawowa nr 28
I miejsce- Marlena Bojarska, kl. III Szkoła Podstawowa nr 40
II miejsce- Dagmara Piec, kl. III Szkoła Podstawowa nr 28
III miejsce- Milena Bolenda, kl. III Szkoła Podstawowa nr 14

Wyróżnienia:
- Tymoteusz Brykse, kl. I Szkoła Podstawowa nr 40
- Alicja Bula, kl. III Szkoła Podstawowa nr 18
- Paweł Grzybek kl. I Szkoła Podstawowa nr 27
- Patryk Kotisz, kl. II Szkoła Podstawowa nr 35

Warto dodać, że rysunek, który otrzymał nagrodę Grand Prix, został wydany przez Pocztę Polską w formie personalizowanego znaczka pocztowego. Nagrodę tę ufundował Polski Związek Filatelistów oddział Ruda Śląska.

W tym samym dniu uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zmaganiach drużynowych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą oraz dobrą znajomością historii każdej dzielnicy naszego miasta. Mieli dwa zadania praktyczne. Należało rozpoznać znak terytorialny wylosowanej dzielnicy oraz podać, skąd pochodzi jej nazwa. Drugie zadanie dotyczyło rozpoznania na zdjęciu najważniejszych zabytków, budowli, instytucji danej dzielnicy. W ten sposób wyłoniono ,,Znawców dzielnic Rudy Śląskiej”:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 41 im. Gwarków Rudzkich
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 im. ks. Konstantego Damrota
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Alfreda Szklarskiego

Patronat nad konkursem objął prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk. Współorganizatorem konkursu jest  Polski Związek Filatelistów oddział Ruda Śląska.

 

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter