Header decorative image
Kir Żałobny

„Mickiewicz” świętował srebrną rocznicę

„Mickiewicz” świętował srebrną rocznicę

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza po raz 25. celebrował Tydzień Kultury Uczniowskiej. Uroczystą imprezę podsumowującą tegoroczną zabawę zainaugurowali członkowie „Sceny Muzycznej I LO”. Na scenie nie zabrakło również wspaniałych recytatorów, szkolnych chórzystów z klas matematyczno - informatycznych oraz uczniów prezentujących wyróżnione w trakcie tygodnia spektakle.

- Bardzo dziękuję nauczycielom, rodzicom i uczniom za olbrzymie zaangażowanie, które przynosi tak wspaniałe efekty.  Możemy dalej twierdzić, że  ZSO nr 1 im. Adama Mickiewicza jest ośrodkiem kulturotwórczym – podkreślał Leszek Dytkowski, dyrektor placówki, podczas uroczystości podsumowującej ubiegły tydzień. Tematem tegorocznego Tygodnia Kultury Uczniowskiej była „Podróż”. - Były więc w salach lekcyjnych góry i morze, przeżyliśmy podróż w głąb atomu, wędrówki matematyczne po krajach UE, powstały także filmy i strona internetowa – wyliczał dyrektor. Spektakle, konkursy, ciekawe dekoracje oraz wystawy po raz kolejny wypełniły szkolne mury.

Tydzień Kultury Uczniowskiej zainicjowany został 25 lat temu przez ówczesny samorząd uczniowski. Od tego czasu, młodzież chcąca pochwalić się swoimi zdolnościami oraz pasjami corocznie na 5 dni opuszcza szkolne ławy. – To był tydzień świadomego otwarcia się na innych, pokazania swoich pasji i zdolności. Bohaterami byli uczniowie, ale cichymi współtwórcami ich sukcesów byli ich nauczyciele – wspominała pani Krystyna Kansy, która przed 25 - ciu laty opiekowała się ówczesnym samorządem uczniowskim.

„Projekt Teatralny” realizowany w ramach imprezy pięć lat temu uzupełniony został o powołanie do życia grupy teatralnej „Scena Muzyczna I LO”. Grupa ta licząca ok. 40 osób spotyka się w każdą sobotę. Zajęcia obejmują ćwiczenia choreograficzne, recytatorskie i oczywiście wokalne. W ich ramach młodzież uczy się współtworzenia scenariusza oraz kształtuje postawy liderskie. Ponadto oprócz cyklicznych zajęć, raz w miesiącu grupa uczestniczy w wyjściach popołudniowych do placówek teatralnych. Bierze również udział m.in. w warsztatach organizowanych przez Teatr Rozrywki.

- Pragniemy podkreślić, że rola teatru w kształtowaniu młodego człowieka jest nie do przecenienia, przekonujemy się o tym w naszej szkole od ćwierćwiecza i jesteśmy z naszego projektu dumni – podkreśla Bożena Bismor, współzałożycielka „Sceny Muzycznej I LO”. – Tę dumę i zwycięstwo wychowawcze stają się tym wartościowsze, kiedy rodzice naszych wychowanków w kuluarowych rozmowach mówią nam jak bardzo są wdzięczni za ocalenie od negatywnych środowisk i pomoc w wejściu w dorosłość. Projekt Teatralny i Tydzień Kultury Uczniowskiej jest w naszej szkole miedzy innymi kluczem do zwycięstwa – dodaje.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter