Header decorative image
Kir Żałobny

Metropolitalne Święto Rodziny

Na początku sesji nagrodzeni zostali laureaci miejskiego konkursu ?Moje korzenie ? rodzinne drzewo genealogiczne?.
Następnie profesor Adolf Szołtysek wygłosił wykład na temat kondycji polskiej rodziny oraz prelekcję nt. ?Rodzina a szkoła?.

Podczas sesji sylwetkę Ewy Blachy, niedawno nagrodzonej orderem uśmiechu przedstawiła pani Anna Duch, która wraz z mężem prowadzi zawodową rodzinę zastępczą. Podczas krótkiego wystąpienia podzieliła się również swoimi doświadczeniami w wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu. Marzeniem pani Ani jest prowadzenie w przyszłosci wraz z mężem rodzinnego domu dziecka.

Już na zakończenie obrad radni podjęli uchwałę o współpracy miasta Ruda Śląska z miastem Carrickfergus w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytani i Irlandii Północnej.

  

 

Idea zorganizowania Metropolitalnego Święta Rodziny została zainspirowana ubiegłorocznym Światowym Kongresem Rodzin. Pomysłodawcą i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Małgorzata Mańka ? Szulik, prezydent Zabrza, zaś patronat honorowy przyjęli Księża Arcybiskupi: Damian Zimoń i Alfons Nossol, Ksiądz Biskup Jan Wieczorek i wicemarszałek Senatu RP Krystyna Bochenek. W organizację Święta włączyli się prezydenci miast województwa śląskiego i opolskiego, a także władze Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

 

Święto rozpoczęło się 17 maja koncertem Zespołu Śląsk w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. 18 maja, w katedrach Gliwic, Katowic i Opola zostały odprawione uroczyste sumy w intencji rodzin. Msze św. w tej samej intencji zostały również odprawione tego dnia w kościołach parafialnych. Program przewiduje ponadto konferencje popularno-naukowe oraz imprezy kulturalne i sportowe, zakończone piknikiem rodzinnym w Koszęcinie, będącym równocześnie Finałem Śląskiego Śpiewania.

 
Bliższe informacje: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Ruda Śląska, tel. 342 36 06 oraz nastronie internetowej.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter