Header decorative image
Kir Żałobny

Medale młodzików i kadetek

Dwa brązowe medale przywieźli zawodnicy ZKS „Slavia” Ruda Śląska z VIII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym Młodzików o Puchar Mazowsza.

W zawodach rozegranych w dniach 13 – 14 kwietnia w Teresinie rywalizowało 178 zawodników z 23 klubów, w tym reprezentacje USA, Rosji, Białorusi, Słowacji, Niemiec, Ukrainy i Litwy. Slavia wystawiła 15 zawodników. W kategorii do 53 kg trzecie miejsce zajął Rafał Danisz, który w walce o brązowy medal pokonał Ilyę Bulakha z Białorusi. W kategorii do 100 kg Denis Górniak brązowy medal wywalczył pokonując klubowego kolegę Dawida Grygla.

Również w weekend w Piotrkowie Trybunalskim rozegrano Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet, który stanowił I tor eliminacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodniczki Slavii zdobyły trzy medale i tyleż samo kwalifikacji do OOM.

W kategorii do 52 kg nie miała sobie równych Daria Szymeczko, która jest "murowaną" kandydatką do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w czerwcu w Czarnogórze. W kategorii do 65 kg Natalia Strzałka zajęła drugie miejsce, podobnie jak Martyna Świerc w kategorii do 70 kg.