Header decorative image
Kir Żałobny

Medale dla rudzkiego WOPR

Zawodnicy z Rudy Śląskiej wydatnie przyczynili się do zdobycia przez Oddział Śląskiego WOPR  tytułu drużynowego Mistrza Polski podczas VI Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody odbyły się w miniony weekend w Nowej Rudzie.

Do rywalizacji w przedświąteczny weekend stanęło niemal 170 zawodników z całego kraju. Śląski Oddział WOPR reprezentowało 22 ratowników w tym 9 z Rudy Śląskiej: Weronika Majewska, Marta Skudlik, Magdalena Skudlik, Anna Nocoń, Sandra Konopka, Aleksandra Spodzieja, Cezary Ksiądz, Klaudiusz Matura i Mateusz Płonka.

Zawodnicy ze Śląska trzeci rok z rzędu zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski (1 miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet i 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn). Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrały dziewczyny z rudzkiego oddziału, które w sumie zdobyły 22 medale (Śląskie WOPR - 32 krążki).

Najwięcej medali przywiozła Anna Nocoń, która jako jedyna z reprezentacji Śląskiego WOPR  stawała na podium w dwóch kategoriach wiekowych: Junior oraz OPEN. Anna zdobyła aż 12 medali, w tym dwa w konkurencjach sztafetowych (9 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy ). Kolejną  multimedalistką została Magdalena Skudlik (Junior Młodszy), która  wróciła z 6 medalami (2 złote, 4 brązowe). Dwa z nich Magda również wywalczyła w sztafetach. Czterema krążkami może pochwalić się Marta Skudlik (Młodzik). Brązowy medal zdobyła również Weronika Majewska (Młodzik).
Ponadto rudzkie ratowniczki podczas imprezy pobiły cztery rekordy polski.

W tym roku rudzcy ratownicy wzięli udział we wszystkich imprezach ratowniczych odbywających się w kraju, ponadto zaliczyli występ na Grand Prix Moravie w Brnie oraz Mistrzostwach Świata RESCUE2014 we Francji. Ze wszystkich tych zawodów przywieźli medale, których wywalczyli w sumie aż 157 (największym osiągnięciem jest srebrny medal Mistrzostw Świata).  - Kolejny raz potwierdziliśmy swoją dominację w Polsce i pokazaliśmy, że stać nas na dużo  więcej – podsumował trener Mateusz Niegot.