Header decorative image
Kir Żałobny

Mateusz Porębski wicemistrzem Polski

Mateusz Porębski zajął drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodzików w łucznictwie w kategorii „młodzik starszy”. Reprezentowany przez niego UKS „GROT” Ruda Śląska w tej kategorii drużynowo również był drugi.

Mistrzostwa rozegrano w Ludwikowicach Kłodzkich. Udział w zawodach wzięło blisko 250 młodych adeptów łucznictwa. „GROT” reprezentowali: Justyna Wyciślik i Bartłomiej Rymarz w kategorii „młodzik” (78 zawodników) oraz Paweł Wichary, Mateusz Porębski i Szymon Porębski w kategorii „młodzik starszy” (57 zawodników).

Mateusz Porębski po bardzo emocjonującej walce zajął drugie miejsce, sięgając po tytuł indywidualnego wicemistrza Polski. Szymon Porębski znalazł się tuż za podium, na 4. pozycji. Debiutant Paweł Wichary zajął 43. miejsce. Suma punktów zdobytych przez tę trójkę pozwoliła naszym reprezentantom na sięgnięcie po tytuł drużynowych wicemistrzów Polski.

Bartłomiej Rymarz uplasował się na 5. miejscu w klasyfikacji, Justyna Wyciślik – 30. miejsce, a mikst UKS „GROT” (drużyna mieszana) w składzie Justyna Wyciślik i Bartłomiej Rymarz – 6. miejsce.