Header decorative image
Kir Żałobny

Mariusz Czerkawski u nas

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie III LO, Szkoły Podstawowej nr 2, zespół akordeonistów oraz  ?Rudzianie?. Równolegle odbywały się gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, konkursy plastyczne dla najmłodszych, konkurencje sportowe prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

 

Harmonogram Światowego Dnia bez Tytoniu w Rudzie Śląskiej>>

 

Bliższe informacje: Danuta Balcer, Powiatowy Inspektorat Sanitarny, tel. 340 03 84, dot. konferencji prasowej: Arkadiusz Grzywaczewski, Redaktor Naczelny SFERY TV,   tel. 504 197 289.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej informuje, że obchodzony 31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu w roku 2007 przebiega pod hasłem ?ŻYJMY W ŚWIECIE WOLNYM OD DYMU TYTONIOWEGO?.

 

Obchody w roku 2007 skupiają się na uwolnieniu naszego otoczenia od dymu tytoniowego jako jedynego środka chroniącego społeczeństwo, szczególnie kobiety i dzieci, jak też ludzi w miejscach ich pracy przed wdychaniem dymu tytoniowego (biernym paleniem).


Wieloletnie badania prowadzone przez WHO dowodzą, że wymuszone  bierne  palenie także  zagraża zdrowiu i życiu wywołując nowotwory, choroby układu oddechowego i układu krążenia zarówno u dzieci jak i u dorosłych.
 Dlatego jedynym skutecznym rozwiązaniem jest przebywanie w otoczeniu całkowicie wolnym od dymu tytoniowego, ponieważ:
? bierne palenie zabija i jest przyczyną poważnych chorób
? prawo do czystego powietrza, wolnego od dymu tytoniowego, jest prawem każdego człowieka
? badania wykazują, że zakaz palenia w miejscach publicznych cieszy się szerokim poparciem, także wśród palaczy
? jest to szczególnie ważne w miejscu pracy, ale także dla rodzin z dziećmi; większość ludzi, nierzadko również palących woli przebywać w miejscach wolnych od dymu tytoniowego
? sprzyja to ochronie młodych ludzi przed rozpoczęciem palenia
? życie w świecie wolnym od dymu tytoniowego daje wymierne korzyści przy niewielkich kosztach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej zwraca się z apelem o aktywne włączenie się do kampanii antytytoniowej oraz propagowanie hasła tegorocznej akcji ?ŻYJMY W ŚWIECIE WOLNYM OD DYMU TYTONIOWEGO?.

 

Trwa również ogólnopolski konkurs ?Rzuć Palenie Razem z Nami?, którego celem jest przekonanie osób palących tytoń, że zaprzestanie palenia jest możliwe i zmotywowanie ich do podjęcia takiej decyzji. Kupon konkursowy oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej www.promocjazdrowia.pl ;  www.who.int/tobacco.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter