Baner z programem Dni Rudy Śląskiej 2024.
Kir Żałobny

Mammografia w październiku

Twarze dwóch uśmiechających się kobiet.

Lux Med Diagnostyka zachęca do udziału w bezpłatnej mammografii. Już 11 października w godz. od 10.00 do 16.00 przy Centrum Handlowym Plaza stanie mobilna pracownia mammograficzna, w której będą mogły się przebadać kobiety w wieku 50-69 lat. Badania finansowane są przez NFZ w ramach programu Profilaktyka Raka Piersi.

W mammografii mogą wziąć udział panie, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub na stronie Lux Med. W celu weryfikacji uprawnień do badania przy rejestracji należy przygotować dowód osobisty. Na badanie wskazane jest przyniesienie zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, jeśli nie były wykonywane w pracowni Lux Med.

Lux Med zachęca do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami wspomnianego wyżej programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Pacjentki proszone są o przyjście na badanie w maseczce ochronnej, w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
Więcej informacji na temat mammografii na stronie mammo.pl.

Twarze dwóch uśmiechających się kobiet - starszej i młodszej.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter