Kir Żałobny

Konwent Prezydentów Śląskich Miast

Ich zdaniem obecny układ administracyjny jest czytelny dla społeczeństwa ? siedziby organów wydających pozwolenia na budowę (starostwa) i zezwalających na użytkowanie (PINB) znajdują się w tym samym mieście. Zwiększenie odległości siedzib inspektoratów od miejsc wizji w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa może okazać się groźne w skutkach przy konieczności podejmowania szybkich decyzji.

 

Prezydenci Śląskich Miast wyrazili również zaniepokojenie decyzjami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które skutkują obniżeniem obsady osobowej strażaków Państwowej Straży Pożarnej na jednej zmianie. Zaapelowali o wprowadzenie takich uregulowań, których skutkiem będzie podwyższenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców aglomeracji, a nie jego obniżenie.

 

W sprawie planowanych przez Resort Finansów zmian w finansach publicznych zakładających likwidację od 2008 r. Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prezydenci 19 śląskich miast stanowczo zaprotestowali. Istnienie tych Funduszy umożliwia realizację Polityki Ekologicznej Państwa i finansowanie różnych przedsięwzięć proekologicznych, które bez tych funduszy nie mogłyby być realizowane.

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter