Header decorative image
Kir Żałobny

Kolejni zapaśnicy w finałach młodzieżowej olimpady

19 maja w Myślenicach rozegrane zostały eliminacje regionalne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Awans do finałów OOM, które odbędą się w połowie lipca w Zgierzu, uzyskiwali zawodnicy i zawodniczki zajmujące miejsca I-II w swoich kategoriach wagowych. Spośród reprezentantów ZKS "Slavia" Ruda Śląska udało się to pięciu zawodnikom i jednej zawodniczce.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli Tomasz Kitel (54 kg) i Kamil Krzewina (63 kg), drugie miejsca Dawid Strzałka (50 kg), Korneliusz Janeczko (69 kg) i Dariusz Góźdź (85 kg). Wśród dziewcząt drugie miejsce w kategorii do 56 kg wywalczyła Weronika Stachowicz.

Przypomnijmy, że kwalifikacje podczas Pucharu Polski uzyskało wcześniej sześciu chłopców i trzy dziewczyny, tak więc w zapasach w stylu wolnym Slavia będzie reprezentowana przez jedenastu zawodników i będzie najliczniejszą ekipą na Olimpiadzie, dziewczęta natomiast pojadą do Zgierza w czteroosobowym składzie.